Росіян із Криму виправлятимуть кожного індивідуально, а не колективно – Новини України

Росіян із Криму виправлятимуть кожного індивідуально, а не колективно - Новини України

Фото: Вікіпедія

Росіян, які незаконно в’їхали до Криму після російської окупації, виправлятимуть з України за індивідуальними рішеннями, а не колективно. Про це розповіла постійний представник президента України в АРК Таміла Ташева в інтерв’ю ” Укрінформу “.

– Усі російські громадяни фактично є колонізаторами, адже вони приїхали на окуповану територію змінювати її демографічний склад. Вони – співучасники злочину. І ми їх видворимо, якщо вони самі не виїдуть до визволення території. Міжнародне право не передбачає колективного видворення – колективну депортацію заборонено. Тому щодо них буде застосовано індивідуальні рішення, – зазначила вона.

Ташева зазначила, що йдеться про росіян, які незаконно заїхали на територію України після 2014 року. Вона нагадала, що всіх українців у Криму, які стали жертвами примусової паспортизації Росії, Україна визнає своїми громадянами згідно із законодавством.

– Це дуже важливо відзначити, бо російська пропаганда поширює відверту брехню, мовляв, із Криму виправлятимуть кримчан. Тому наголошую, що півострів мають залишити лише російські громадяни, які порушили умови в’їзду, – додала вона.

Після залишення території України росіяни матимуть змогу подати запит на проживання в українські міграційні органи. Певні категорії зможуть отримати посвідку на проживання в Україні. Наприклад, це стосуватиметься представників корінного народу, які є репатріантами. За словами Ташевої, це тисячі людей, які у 2014 році розпочали процедуру набуття українського громадянства і не встигли цього зробити. Також це, наприклад, може стосуватися адвокатів політв’язнів, рідних незаконно ув’язнених, ще обмеженої категорії людей, які допомагали та підтримували весь час Україну.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни