Росія знову заблокувала “зернову ініціативу” – Новини України

Росія знову заблокувала "зернову ініціативу" - Новини України

Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration

Росія вкотре відмовилася реєструвати судна на вхід та проводити їхні інспекції. Цим країна-агресор фактично зупинила “зернову ініціативу”, що прямо суперечить умовам чинної угоди. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

– Деструктивна політика РФ унеможливлює складання інспекційного плану згідно з процедурами Спільного координаційного центру, які передбачають щоденне узгодження всіма сторонами плану інспекцій як на вихід, так і на вхід. Станом на сьогодні (8 травня) на інспекцію у територіальних водах Туреччини очікують 90 суден, з яких 62 – це судна, які йдуть під завантаження, – розповіли у відомстві.

При цьому інспекції як вхідного, так і вихідного флоту призупинено. До того ж експорт української агропродукції “зерновим коридором” у квітні недотягнув і до 3 млн тонн. У Мінрозвитку наголошують, що Україна категорично не приймає спроб Росії зупинити реєстрацію та інспектування вхідного флоту, які мають відбуватися з урахуванням працюючої ініціативи.

5 травня в ООН повідомили, що у Стамбулі не вдалося погодити дозволи для нових суден “зернового коридору”. Раніше президент Володимир Зеленський зазначав, що Україна не шукає зацікавленості РФ у продовженні “зернової угоди”, а очікує на виконання домовленостей з партнерами з цієї ініціативи. Крім того, 6 травня прем’єр Денис Шмигаль зустрівся із головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн. Вони обговорили експорт та транзит українського зерна й домовилися знайти спільне вирішення проблеми.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни