Росія пошкодила 30% українських електростанцій – Новини України

Росія пошкодила 30% українських електростанцій - Новини України

Фото: REUTERS

З початку минулого тижня Росія пошкодила 30% українських електростанцій. Про це у своєму твітері вдень у вівторок, 18 жовтня, повідомив президент України Володимир Зеленський.

– З 10 жовтня 30% українських електростанцій було зруйновано, що спричинило масові відключення світла по всій країні. Для переговорів з режимом Путіна не лишилося місця, – написав він. 

Зеленський зазначив, що це ще один вид російських терористичних атак в Україні – енергетика та критична інфраструктура. 

Виконавчий директор енергохолдингу “ДТЕК” Дмитро Сахарук у телемарафоні у вівторок розповів, що дії російських військових під час завдання ракетних ударів коригують російські енергетики, пише “Інтерфакс-Україна”.

– Я в цьому впевнений на 100%, тому що без спеціальних знань про те, як працює енергомережа, які об’єкти є важливими і чому, неможливо швидко зруйнувати енергосистему. Вона споруджувалася за часів Радянського Союзу і мала багаторівневий захист для таких ситуацій, – наголосив він.

Сахарук зазначив, що енергетичні об’єкти “ДТЕК” з початку минулого тижня зазнавали обстрілів з боку російських агресорів два-чотири рази поспіль.

16 жовтня голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що ракетна атака 11-12 жовтня була спланована за участі російських енергетиків. Про це свідчить вибір цілей в українських електромережах та масштаб. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що минулого тижня за три дні енергетична інфраструктура України витримала 130 ударів. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни