Росія обстрілює Сумщину через успіхи України на Курщині, – речник ОТУВ Сіверськ – Новини України

Росія обстрілює Сумщину через успіхи України на Курщині, – речник ОТУВ Сіверськ - Новини України

Фото: Суспільне Чернігів

Росія посилила обстріли Сумської області через успіхи України у Курській області. Про це заявив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Сіверськ» Вадим Мисник в ефірі проєкту Радіо Свобода “Свобода. Ранок”.

– Це просто справа часу, коли вони все це будуть скидати на нас. Або тут, або в іншому місті. Але вони будуть бити по Україні, все, що у них є, весь арсенал застосовуючи. Тож я вбачаю собі, як військова людина, те, що вони бачать наші успіхи в Курській операції, і вже і поруч з ними, тож, напевно, є певний острах, що ми якось будемо діяти в інших містах прикордоння, – сказав він.

Натомість російські окупанти зменшили кількість мінометних обстрілів прикордоння Сумщини, а також припинили обстрілювати КАБами Харківщину.

– Ми вже не помічаємо: або значно зменшилось, або взагалі відсутні в деяких регіонах у нас обстріли з мінометів. Такого як і ближнього бою, так буквально кілька кілометрів – ми не даємо ворогу такої можливості… Коли ворог спробував вести наступальні дії на Харківському напрямку, обстріли КАБами з Сумщини зовсім припинилися. Буквально, вони припинилися. Не було ні з гелікоптерів НАРами, ні КАБами з літаків, жодного не було. Тобто вони сконцентрувалися саме на Харківському напрямку, що говорить, що в них теж ресурс не безмежний, – розповів речник ОТУВ «Сіверськ».

З початком Курської операції ситуація помінялася до навпаки. На Харківщині припинилися обстріли КАБами, де раніше росіяни рівняли з землею Вовчанськ і інші населені пункти, а посилилися на Сумщині, додав він.

17 вересня внаслідок російського удару по енергоструктурі Сумщини без світла залишилося понад 280 тисяч мешканців області. 10 вересня через посилення обстрілу Сумської області обов’язкову евакуацію оголосили для мешканців міста Глухів Шосткинського району.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни