РНБО запровадить санкції проти російських силовиків та ІТ-фахівців – Новини України

РНБО запровадить санкції проти російських силовиків та ІТ-фахівців - Новини України

Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Україна готується запровадити санкції проти 1300 російських силовиків та 500 ІТ-фахівців. Міжвідомча робоча група з питань реалізації санкційної політики рекомендувала передати пропозиції на розгляд РНБО. Про це 26 грудня повідомило Міністерство економіки.

– В рамках посилення санкційного тиску на державу-терориста та осіб, що підтримують чи сприяють агресії рф проти України, Міжвідомча робоча група рекомендувала передати на розгляд РНБО пропозиції щодо ухвалення санкцій проти понад 1300 представників силових органів рф… Також рекомендовано направити до РНБО пропозиції санкцій проти понад 500 юридичних та фізичних осіб ІТ-сфери рф, – розповіла міністр економіки Юлія Свириденко.

Міжвідомча робоча група з питань реалізації санкційної політики рекомендувала запровадити санкції проти ФСБ, Служби зовнішньої розвідки, Нацгвардії, МВС, судової влади, виробників програмного забезпечення чи обладнання, компаній та осіб, пов’язаних з соцмережами та платформами, які Кремль використовує для пропаганди. Тепер цей список має ухвалити Рада національної безпеки і оборони України.

У Мінекономіки розповіли, що в України та країн-партнерів є повне взаєморозуміння з ключових питань санкційної політики. Дані, що надаються Києвом, мають продовження у відповідних рішеннях союзників. Так, частиною 9-го пакету санкцій ЄС, а також санкцій, ухвалених США, було віддзеркалення санкцій, раніше запроваджених Україною. Також партнери оперативно перевіряють надану Україною інформацію щодо західних комплектуючих, виявлених у російській зброї.

За чотири місяці роботи групи з питань санкцій обмеження запровадили проти 3134 фізичних та 1374  юридичних осіб. Окрім того, група рекомендувала подати на розгляд РНБО санкції ще проти понад 8000 фізичних та юридичних осіб.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни