РНБО доручила уряду внести законопроєкт про заборону УПЦ Московського патріархату

На засіданні Ради національної безпеки та оборони 1 грудня розглянули численні факти зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором. 02 Грудня, 2022, 08:30 Україна Переглядів: 317 Ілюстроване фото. Україна має бути духовно незалежною від окупантів

“На жаль, навіть російський терор і повномасштабна війна не переконали деяких діячів у тому, що варто подолати спокусу зла. Що ж, маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями й послаблювати Україну зсередини”, — йдеться в зверненні Президента України Володимира Зеленського.

Отже, перше. РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

Друге. Державній службі з етнополітики та свободи совісті доручили забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності з вжити передбачених законом заходів.

Третє. Забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Як відомо, Служба безпеки під час обшуків Києво-Печерської Лаври знайшла проросійську літературу та мільйони готівки.

Четверте. Всім органам, до компетенції яких належить питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. І застосувати персональні санкції — прізвища будуть оприлюднені невдовзі.

І пʼяте. Потребуємо підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави, — завпенив Володимир Зеленський.

“Цими та іншими рішеннями ми гарантуємо Україні духовну незалежність”, — запевнив Президент України.

Раніше йшлося, що в Івано-Франківській єпархії московського патріархату знайшли шеврони «великого войска Донского».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни