Різдвяне Богослужіння Митрополит Епіфаній звершить в Києво-Печерській Лаврі

Про історичну подію повідомила Київська Митрополія Української Православної Церкви (ПЦУ). 04 Січня, 2023, 20:45 Україна Переглядів: 393 Епіфаній звершить Різдвяне Богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври

“Після отримання відповідного дозволу повідомляємо вірних та громадськість, що святкову Божественну літургію з нагоди Різдва Христового Предстоятель Православної Церкви України та Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить 7 січня 2023 року в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Початок богослужіння о 9 годині ранку. Запрошуємо українських вірних до спільної молитви”, — інформує пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).

Раніше йшлося, що в московської церкви забрали дві церкви в Києво-Печерській лаврі.

Представникам російської православної церкви не подовжили договір на користування цими об’єктами.

Так, з 1 січня представники московського патріархату вже більше не використовують Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври. Наразі у цих будівлях працює спеціальна комісія заповідника.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство культури та інформаційної політики не рекомендуватиме Лаврському заповіднику продовжувати угоду московським патріархатом. Йдеться про оренду Успенського собору і Трапезної церкви у Верхній лаврі.

1 грудня у Києві правоохоронці повідомили про підозру священнику з Києво-Печерської лаври. Під час його богослужіння славили “русскій мір”.

До цього Служба безпеки України провела контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у Києві. Зокрема, перевіряли приміщення та осіб, які перебувають у монастирі.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) звернувся до президента Володимира Зеленського із закликом не забирати в російської православної церкви храми на території Лаври.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни