Рівень води у Миколаєві перевищив позначки історичного максимуму

Рівень води у Миколаєві перевищив позначки історичного максимуму

Фото: Олег Сєнкевич / Telegram В акваторії Миколаєва вода піднялася до 97 сантиметрів

За дві доби рівень води у річці Південний Буг біля Миколаєва піднявся на 97 сантиметрів.

  У Миколаєві та області через підрив Каховської гідроелектростанції підіймається рівень води у річках. Станом на 8 червня він перевищив історичний максимум. Про це повідомив Миколаївський гідрометеорологічний центр у Facebook.   За даними синоптиків, за дві доби рівень води у річці Південний Буг біля Миколаєва піднявся на 97 сантиметрів.   Показники рівня води у річці Південний Буг та Дніпро-Бузькому лимані станом на ранок 8 червня:  

  • у Миколаєві рівень піднявся на 6 сантиметрів від історичного максимуму (максимальний рівень води спостерігався у листопаді 1981 році);
     
  • у селі Парутине – на 40 сантиметрів вище за історичний максимум (максимальний – у листопаді 1981 році);
     
  • в Очакові – на 20 сантиметрів вище (рекорд був у 1978 році).
     

У Миколаївські ОВА зазначили, що наразі вода затопила пляжі та не доходить до будинків, тому загрози поки немає. До критичного рівня ще близько 30 сантиметрів.

Мер міста Олександр Сєнкевич повідомив, що адміністрації районів обстежують територію міста. В окремих найнижчих місцях укріплюють берегову лінію поблизу житлових будинків.

“Прошу всіх миколаївців бути уважними і обходити підтоплені місця! Бережіть себе!” – наголосив він.
Нагадаємо, в ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. В результаті гідроелектростанція була повністю знищена хвилями Каховського водосховища. Близько 80 населених пунктів знаходяться в зоні підтоплення.Триває евакуація населення.

Внаслідок підриву ГЕС зруйновано та затоплено мости у Снігурівському районі Миколаївської області. Вода відрізала Кінбурнську косу від материка.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни