РФ втратила майже половину відправлених в Україну танків – Новини України

РФ втратила майже половину відправлених в Україну танків - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

З початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ втратила більше 1550 танків, які були знищені або захоплені ЗСУ, повідомляється у свіжому зведенні Інституту вивчення війни (ISW) з посиланням на дані Oryx.

–  російські військові втратили 1012 танків в Україні, а ще 546 – захопили ЗСУ. Це майже половина всіх танків, які відправила РФ в Україну. Цього достатньо, щоб оснастити більш ніж 15 танкових полків або бригад або близько 150 батальйонно-тактичних груп – наголошується у зведенні.

На думку експертів, російським військовим необхідно швидко поповнити ці втрати в танках, щоб зберегти здатність вести великомасштабні механізовані маневрові бойові дії напередодні можливого наступу на сході України.

– Зусилля Кремля щодо поступової підготовки оборонно-промислової бази Росії до затяжної війни, уникаючи при цьому ширшої мобілізації російської економіки, як і раніше, несумісні з масштабами війни, яку російські військові ведуть в Україні, і масштабами втрат російської військової техніки, – зазначають експерти.

За даними Генштабу ЗСУ, РФ з 24 лютого втратила більше 135 тисяч військовослужбовців, 3255 танків, 95 літаків, 285 гелікоптерів, 18 кораблів і катерів. 

В ISW напередодні повідомляли про те, що РФ відновила великий наступ на Луганщині. Мова йде про лінію Сватове – Кремінна на заході області. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни