РФ вже завдала шкоди українському довкіллю на понад 1,5 трильйона – Новини України

РФ вже завдала шкоди українському довкіллю на понад 1,5 трильйона - Новини України

Фото: pixabay.com

З початку повномасштабної війни Росія щодня завдає шкоди екології та навколишньому середовищу. Загальна сума збитків, які зафіксували у Держекоінспекції, навколишньому середовищу України становить понад 1,5 трлн гривень. Про це повідомляє прес-служба Держекоінспекції.

Так, до Єдиного реєстру збитків було внесено 1042 факти подій, які відбулися на території нашої країни внаслідок військової інтервенції РФ та завдали шкоди навколишньому середовищу.

– Зокрема, фахівцями Держекоінспекції відібрано 854 проб ґрунтів та 1138 проб вод. Внаслідок заходів контролю розраховано збитки навколишньому середовищу, таким чином загальна сума збитків, завданих атмосферному повітрю, земельним та водним ресурсам становить понад 1,5 трлн гривень, – заявив перший заступник голови Держекоінспекції Дмитро Заруба.

Раніше стало відомо, що російські військові підривають судна біля пристаней і причалів річки Дніпро під Херсоном, внаслідок чого у водойму потрапляють небезпечні для екології речовини. Їх несе течією до дельти Дніпра, у бік заповідної зони Національного природного парку.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни