РФ намагається заморозити війну до весни – НАТО

РФ намагається заморозити війну до весни - НАТО

Генсек НАТО Єнс Столтенберг

Москва домагається переговорів, щоб взяти “відпочити” і відновити наступ навесні, зазначив Єнс Столтенберг.

Росія домагається мирного договору лише з метою виграти час та відновити наступ навесні. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Financial Times у середу, 7 грудня.

За його словами, Кремль намагається заморозити війну на нинішньому етапі, щоб виграти час, перегрупуватися, закріпитися на захоплених територіях та відновити сили, а навесні відновити наступ.

Він також зазначив, що наразі немає умов для дипломатичного вирішення війни в Україні, адже Росія не виявляє жодних ознак інтересу до цього. Крім того, генсек НАТО наголосив, що лише українська сторона вирішуватиме, коли потрібно розпочати переговори з РФ.

Столтенберг додав, що Захід хоче прискорити встановлення миру в Україні, тим більше посилити військову допомогу Києву.

“Україна має імпульс, а країни НАТО постійно розглядають, які види озброєння ми можемо передати Києву”, – наголосив він.

За його словами, саме військова підтримка України створить умови для справедливого миру.

“Якщо Путін переможе, це буде трагедія для українців, яка матиме серйозні наслідки для всіх нас, і зробить Захід вразливішим, а світ більш небезпечним. Ми не можемо дозволити Путіну перемогти”, – резюмував Столтенберг.

Як повідомлялося, за словами генсека НАТО, Україні постачається багато сучасних систем озброєння, проте необхідно продовжувати обговорення щодо додаткових систем.

Зазначимо, що раніше Столтенберг заявив, що внесок Німеччини в оборону Альянсу досить високий, а критика Берліна за недостатню допомогу Україні – необґрунтована.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни