РФ била по дерев’яних “HIMARSах” ракетами “Калібр”. Вартість однієї — $6,5 млн

Росіяни витрачали дорогі ракети “Калібр” на удари по макетах з дерева, які приймали, зокрема, за передові американські ракетні системи HIMARS. 31 Серпня, 2022, 08:30 Україна Переглядів: 166

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на українського чиновника та американського дипломата, які говорили на умовах анонімності, пише УП.

За інформацією ЗМІ, українські захисники виготовили дерев’яні “приманки”, які через об’єктив російських безпілотників нагадували передові американські ракетні системи. БПЛА передавали дані про місцезнаходження “техніки” ракетоносцям у Чорному морі, які завдавали удару по макетах, приймаючи їх за “VIP-цілі”.

“Після кількох тижнів у польових умовах приманки “витягли” (з РФ. — ред.) щонайменше 10 крилатих ракет “Калібр” — початковий успіх, який змусив Україну розширити виробництво копій для ширшого використання”, — пише американське видання.  

WP зазначає, що використання приманок є однією з багатьох тактик, які застосовували Збройні Сили України, щоб дати відсіч більшому та краще оснащеному противнику.

За словами америнканського дипломата, на якого посилається WP, ударами по фіктивних цілях можна частково пояснити те, що росіяни звітували про знищення більшої кількості HIMARS, ніж взагалі отримувала Україна.

У серпні Forbes підрахував, що вартість однієї ракети “Калібр” складає $6,5 млн.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни