Резніков розповів про очікування від Китаю

Резніков розповів про очікування від Китаю

Наміри Китаю залишаються неясними, вважає Олексій Резніков

Старший брат може переконати молодшого брата припинити кровопролитну війну, вважає Олексій Резніков.

Україна готова прийняти Китай як посередника у мирній ініціативі щодо завершення війни. Але для цього є одна важлива умова – Пекін повинен змусити Росію вийти з усіх захоплених нею територій. Про це сказав міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю The Straits Times, оприлюдненому у понеділок, 5 червня.

“Дайте мені докази того, що Росія готова жити в мирному співіснуванні з Україною. Першим сигналом має бути повне звільнення українських територій. Нехай вони продемонструють нам жест доброї волі і виведуть свої збройні сили з території України”, – сказав він.

Резніков підкреслив, що лише після виведення російських військ Україна буде вважати, що цей посередник має вплив на Росію.

“Якщо ні, вибачте, з якої (причини – ред.) ми будемо сидіти і витрачати час?”, – додав він.

Резніков вважає, що Китай, ймовірно, має важелі впливу на Росію, але його наміри залишаються неясними.

“Я вважаю, що Китай (став – ред.) старшим братом, а Росія – молодшим братом. Старший брат може переконати молодшого брата припинити цю кровопролитну війну”, – сказав він, додавши, що це більше надія, ніж віра.

Нагадаємо, 26 квітня глава КНР Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Після розмови стало відомо, що Китай направить спецпредставника уряду у справах Євразії з візитом в Україну та інші країни Європи для поглибленого спілкування з усіма сторонами з питання політичного врегулювання “української кризи”.

15-26 травня посланець Китаю Лі Хуей відвідав Україну, Польщу, Францію, Німеччину та Росію.

Пізніше спецпредставник Китаю розповів, що в Україні провів “дружню та щиру зустріч”. Лі Хуей стверджував, що ані Росія, ані Україна “не зачиняли двері для мирних переговорів”.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни