Релокований бізнес, який не просить допомогу, а надає! – Новини Івано-Франківська

Центр інтервенційної допомоги відкрили в Івано-Франківську. У західному регіоні України він поки єдиний, на сході кілька років тому у Харкові відкрив та розвинув лікар інтервенційної радіології.

З початком російської агресії медичний центр релокував до Франківська його засновник Святослав Балака. За його словами, це поки новий, але дуже динамічний в Україні метод лікування онкології. Хоча у світі таке лікування є одним з основних. 

«Інтервенційна онкологія – це коли ми можемо за допомогою маленьких інструментів: спеціальних голок, спеціальних електродів, спеціальних катетерів, дренажів зайти безпосередньо стентів в пухлину, знищити її, покращити якість життя хворому, надати допомогу, наприклад, діагностувати, зробити морфологічну діагностику. Тобто напрямок, який найдинамічніший у світі зараз в медицині. Він дуже щільно зайняв свою позицію, одним з основним став», – пояснює керівник центру інтервенційної онкології Святослав Балака

До вже відомих методів лікування раку: хірургії, хіміотерапії та опромінення, онколог привіз в Україну інтервенційний напрямок. Його кілька років вивчав за кордоном. П. Святослав  створив і очолив Асоціацію інтервенційних онкологів та радіологів України. Як і в себе вдома у Харкові, так і в Івано-Франківську команда центру інтервенційної онкології допомагає тим, хто не має коштів на дороговартісне лікування раку. В обласному онкодиспансері медики на власному обладнанні проводять операції хворим. 

«У нас є така громадська позиція, що кожен пацієнт, який не має коштів, повинен отримати лікування. Тому організували свою роботу і в Івано-Франківському онкоцентрі. Тому лікарі нашого центру працюють на базі онкодиспансеру міста Івано-Франківськ. І там пацієнти можуть отримати допомогу. Тобто у нас така цікава структура – це приватна, яка співпрацює в партнерстві з місцевим бізнесом, з приватною лікарнею «Франкомед» і наукова спільнота, громадська організація, Асоціація інтервенційних онкологів України, яка допомагає», – розповідає помічниця п. Святослава Катерина Терещенко

Як повідомили в управлінні праці, в Івано-Франківську вже працюють 73 релокованих підприємства. Частина з яких –  саме медичні заклади, на чолі із відомими лікарями з територій, де ведуться активні бойові дії. Це, за словами міського голови Руслана Марцінківа, стимулює конкуренцію задля якісної допомоги пацієнтам. 

«Конкуренція – це завжди є добре. Завжди є добре, коли є боротьба за пацієнта. Коли є боротьба за те, щоби надати якіснішу послугу і допомогти людям. Тому користуючись нагодою, хочу побажати, щоби дані лікарні, вони справді виліковували пацієнтів, щоби отримували допомогу. А онкологія – це одне з тих захворювань, яка призводить до смертності найбільшої, після серцевих фактично хвороб онкологія на другому місці по смертності в місті, і в області. Тому дуже важливо, щоби саме в цій сфері були інновації, але з іншого боку, щоби вони надавали допомогу і люди виліковувались», – впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків

Окрім лікування пухлин, Асоціація інтервенційних онкологів та радіологів України на чолі зі Святославом Балакою займається також просвітницькою діяльністю: навчають лікарів та інтернів, підвищують кваліфікацію медиків з усієї України. 

 

Релокований бізнес, який не просить допомогу, а надає!

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни