Ректора Почаївської семінарії оштрафували за допис у Facebook – Новини України

Ректора Почаївської семінарії оштрафували за допис у Facebook - Новини України

Фото: facebook.com/church.information.center

Ректора Почаївської семінарії архієпископа Іова (у світі Віктор Смакоуз) на початку січня оштрафували за допис у Facebook. Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Кременецький районний суд Тернопільської області визнав архієпископа Йова винуватим у вчиненні злочину та призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 8500 гривень. Також ректор семінарії повинен сплатити витрати за проведення судових експертиз на загальну суму 9061 гривня.

26 грудня 2022 року ректор семінарії та прокурор Кременецької окружної прокуратури уклали угоду про визнання винуватості. Допис архієпископ зробив у листопаді 2019 року під мереживним псевдонімом. Експерт за результатами судово-лінгвістичної (семантико-текстуальної) експертизи мовлення визнав, що він містить ознаки розпалювання релігійної ворожнечі.

Архієпископ Іов (в миру Віктор Смакоуз) став ректором Почаївської духовної семінарії у 2018 році. До цього управляв Патріаршими парафіями Української православної церкви (Московського патріархату) в Канаді. Почаївська духовна семінарія – духовний навчальний заклад Української православної церкви (Московського патріархату). Знаходиться на території Почаївської Успенської лаври  – православного чоловічого монастиря у Почаєві Кременецького району Тернопільської області.

9 грудня 2022 року СБУ повідомила про підозру ректора Почаївської семінарії через антиукраїнські записи в анонімному профілі. Наприкінці листопада співробітники СБУ провели обшуки у єпископа Тернопільської єпархії УПЦ МП, ректора Почаївської духовної семінарії Іова (Смакоуза).

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни