Режим кішки чи електрошокер? Каратист вчив калушанок жіночої самооборони

Безкоштовний майстер-клас із жіночої самооборони провів засновник і тренер спортивного клубу «ОКАМІ» Володимир Сакулич. На заняття запрошував калушанок віком від 14 років. 24 Лютого, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 625 Тренер запрошує учасниць зі своїми чоловіками або хлопцями, бо в парі буде зручніше і практичніше показувати елемент Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

У коментарі «Вікнам» Володимир Сакулич зазначив, що ідея провести майстер-клас із самозахисту в нього виникла ще 15 років тому. А нагода реалізувати ідею виникла, коли благодійний фонд «Крила підтримки» запропонував провести заняття із самооборони для жінок. Тоді бажаючих було всього троє. Цього разу охочих виявилося набагато більше: зареєструвалися 33, прийшли — 15.

Так, вміння себе захистити актуальне завжди як для чоловіка, так і для жінки, каже тренер із карате. Адже жертвою нападу злочинця може стати кожен в будь-який момент, тому потрібно бути готовим до ситуації.

Володимир Сакулич розповів, що важливо зрозуміти, яка в тебе реакція на страх. Так, іноді виникає ступор. Тоді потрібно використовувати газові балончики, електрошокери. Якщо жінка агресивна, тоді можна вмикати «режим кішки». Зокрема, кусатися, розцарапати злочинцю обличчя тощо.

Важливо розуміти і те, що жінці важко завдати сильного удару кулаком, адже жіночі руки слабші і делікатніші за чоловічі. Тому краще взяти якийсь предмет в руку, наприклад, палицю, дубинку або ж використати кастет. Звісно, якщо злочинець професіонал і має ніж, то шанси з оборони мінімальні.

На занятті калушанки навчалися ударної техніки, як звільнитися від захоплень та обхоплень та як швидко реагувати на небезпеку.

Відвідала майстер-клас калушанка, дружина міського голови Андрія НайдиЄвгенія Найда. За її словами, особливо сьогодні дуже актуально відвідувати такі заняття, бо зараз дуже багато небезпеки, люди озлоблені й непередбачувані. Тому прийшла навчитися якихось азів, набратися певного досвіду, щоб знати, як діяти в небезпечних ситуаціях. Каже, що як приїде з навчання донька Анастасія, яка, до речі, займалася карате, покаже їй, чому навчилася.

Володимир Сакулич анонсував, що будуть і наступні майстер-класи. Проте хотів би, щоб учасниці приходили зі своїми чоловіками або хлопцями, бо в парі буде зручніше і практичніше показувати елементи самозахисту.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни