Рання пташка. Медики з Франківська розповіли історію передчасно народженого козака Енея

Еней Радиш народився 1 серпня 2023 року шляхом кесаревого розтину. На 34 тижні вагітності у жінки відійшли води. Щоб зберегти життя дитині, матуся з татом одразу сіли в машину і приїхали у міський перинатальний центр. 10 Серпня, 2023, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 302 Як тільки хлопчик набере більше двох кілограмів ваги, то його випишуть додому Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Історія маленького Енейчика схожа на сотні інших історій передчасно народжених малюків та щемлива для матері та батька, інформують “Вікна” з посиланням на міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради.

Еней Радиш народився 1 серпня 2023 року шляхом кесаревого розтину. На 34 тижні вагітності у жінки відійшли води. Щоб зберегти життя дитині, матуся з татом одразу сіли в машину і приїхали у міський перинатальний центр, оскільки мешкають у селі Рожнів Косівського району.    

Мати дитини Юлія Радиш розповідає, що лікарі закладу  і до, і під час і після операції постійно слухали серцебиття малюка, контролювали стан  матері та дитини.   

“Лікарі робили  все, щоб мій Енейчик був живим і здоровим”, — зазначає Юлія.

Народився хлопчик кволеньким, перебував на апараті “ШВЛ” і на SIPAP, а зараз знаходиться  у кювезі. При народженні немовля важило 1880 г, потім його вага зменшилась до 1680 г, а тепер малюк почав набирати вагу і важить 1720 г.

Юля та Григорій проводять багато часу біля кювезу, де лежить їх синочок. Мати і батько дитини вже спокійні. Спокій та впевненість у майбутньому їхньої дитинки — це результат старань лікарів-неонатологів міського перинатального центру та психологічна підтримка батьків.

“Лікарі постійно підтримували мене. Казали, що все буде добре, так і є. Я бачу, як мій синочок росте, розвивається, який він вже активний. Це завдяки зусиллям лікарів. Я спочатку дуже переживала за нього. А хто б не переживав? Адже 34 тижні – надто малий термін для народження! Та лікарі мене усіляко підтримували. І я бачу, що з моїм Енейчиком вже все добре”, — зауважує  молода матуся.

Як тільки хлопчик набере більше  вох кілограмів ваги, то його випишуть додому. А вдома на нього чекає старший братик Остапчик, якому 6 рочків.

“Здорова матуся і здорове немовля – ці два принципи будуть завжди в пріоритеті працівників нашого закладу. Іноді буває так, що дитинка народжується передчасно. Тоді наші неонатологи роблять усе для того, щоб з перинатального центру виписали маму із здоровою, активною дитинкою”, — кажуть медики.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни