Рахунки комунального підприємства були заблоковані у справі про 41,5 млн гривень боргу “Водотеплосервісу” за газ. Блокування може призвести до припинення теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 19 Грудня, 2024, 18:00 Калуш Переглядів: 1015 З рахунків КЕКу можна буде лише виплачувати зарплату. Фото: Калуська енергетична Компанія Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Сьогодні, 19 грудня, у Калуші скликали позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Йшлося про забезпечення безперебійного функціонування об’єктів теплопостачання, водопостачання і водовідведення комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія». Загроза для цих об’єктів пов’язана з тим, що напередодні, 18 грудня, рахунки комунального підприємства були заблоковані в рамках виконання рішення суду про зміну сторони у виконавчому провадженні з КП «Водотеплосервіс» на КП «Калуська енергетична компанія» у справі про 41,5 млн гривень боргу за газ, інформують “Вікна”.
Як раніше повідомляли «Вікна», 29 жовтня Господарський суд Івано-Франківської області задовольнив заяву Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції про заміну боржника в одній з господарських справ: з комунального підприємства «Водотеплосервіс» — на комунальне підприємство “Калуська енергетична Компанія”.
Йдеться про виконання рішення суду про стягнення з КП «Водотеплосервіс» боргу перед НАК «Нафтогаз України». Так, на початку цього року Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення про стягнення з КП “Водотеплосервіс” на користь НАК “Нафтогаз України” майже 41,5 млн гривень заборгованості за безпідставно набутий газ, а також понад 622 тис. гривень судового збору. Як встановив суд, впродовж трьох місяців, у лютому-квітні 2021 року комунальне підприємство отримувало газ на підставі договорів ПСО (покладення спеціальних обов’язків, фактично за пільговою ціною), однак у компанії “Нафтогаз України” не було підстав постачати газ за такими договорами, оскільки рівень розрахунків «Водотеплосервісу» у ці місяці становив максимум 87%, а мав становити щонайменше 90%.
Суд вирішив, що борг має погасити «Калуська енергетична компанія», обґрунтувавши своє рішення тим, що частиною 3 статті 22 Закону України «Про теплопостачання» передбачено правонаступництво суб`єкта господарювання, якому надано в користування (оренду, концесію, управління тощо) цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, за борговими зобов`язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання, що виникли у суб`єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно. А КП “Калуська Енергетична компанія” є суб`єктом господарювання, якому надано в користування цілісний майновий комплекс з вироблення теплової енергії КП «Водотеплосервіс».
Вже наступного дня, 30 жовтня, «Калуська енергетична Компанія» оскаржила ухвалу до Західного апеляційного господарського суду. Розгляд скарги призначили на 17 грудня. Рішення суду ще не оприлюднили, проте, судячи з блокування рахунків комунального підприємства, апеляційну скаргу не задовольнили й рішення Господарського суду набуло чинності.
Як зазначив на засіданні комісії ТЕБ і НС директор «Калуської енергетичної Компанії» Петро Шевчук, підприємство внесено в реєстр об’єктів критичної інфраструктури і його безперебійна робота має бути захищена.
Саме зараз відбуваються закупівлі електричної енергії, пального, засобу для знезараження води, труб для ремонтів тощо на наступний рік. Проте через блокування рахунків комунальне підприємство не матиме можливості профінансувати ці закупівлі (можна буде лише виплачувати зарплату. — Авт.).
За словами Петра Шевчука, «Калуська енергетична Компанія» не погоджується з рішеннями судів і вже підготувала касаційну скаргу до Вищого господарського суду. Серед аргументів — Західне міжрегіональне управління міністерства юстиції не належить до вичерпного кола осіб, які можуть подавати заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні. КП «Водотеплосервіс» є чинним підприємством, дебіторська заборгованість якого становить 50 млн гривень, однак виконавча служба не було вжила заходів щодо стягнення боргу, а КП «Калуська енергетична Компанія» не є правонаступником цього підприємства. А окрім того, у 2022 році відбулася реорганізація: з восьми котелень, які використовував «Водотеплосервіс» працюють чотири, а з восьми котлів, які тут були встановлені, сім замінила на нові «Калуська енергетична Компанія». А отже для виробництва теплової енергії вона використовує своє майно, а не те, яке передане від боржника. Крім того, вказали про 170 млн гривень різниці у тарифах КП «Водотеплосервіс», завдяки якій можна було погасити заборгованість перед «Нафтогазом».
Як ішлося на засіданні комісії, блокування рахунків може призвести до припинення теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що загрожує виникненням надзвичайної ситуації та може привести до збитків та соціальної напруги. Тож вирішили негайно, до 20 грудня, підготувати та направити звернення до суб’єктів захисту критичної інфраструктури (зокрема апарату РНБО та Кабміну), до Міністерств енергетики, розвитку громад та територій, до народних депутатів Олега Марусяка та Едуарда Прощука, а також до голів районної та обласної державних адміністрацій (щодо розгляду питання на регіональній комісії ТЕБ та НС). Окремо звернуться до Асоціації міст України.
Богдана ТИМЧИШИН, журналістка