Рада закликала виключити Росію з G20 та визнати Голодомор геноцидом – Новини України

Рада закликала виключити Росію з G20 та визнати Голодомор геноцидом - Новини України

Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Верховна Рада звернулася до держав G20 щодо виключення Росії з Групи двадцяти. За відповідну постанову №8203 проголосувало 310 народних депутатів. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Нардеп Олексій Гончаренко написав, що після анексії Криму і початку війни на Донбасі РФ виключили з G8, і її “вже давно пора виганяти з G20”. Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк заявила, що країна-агресор не дотримується принципів G20, а її війна против України стала найсерйознішим викликом міжнародному миру та безпеці з часів Другої світової війни. 

– Сьогодні країна-агресор пішла далі і вдалася до ядерного шантажу задля терору та утримування в страху не тільки європейського континенту, а й усього світу. Ми бачимо факти цілеспрямованого зниження населення та енергетичної інфраструктури України, що мають виключно терористичну мету, – сказала Шуляк.

Також народні депутати попросили парламенти світу визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зазначив, що цього року – 90-ті роковини трагедії.

– Минулі злочини не мають повторюватись. Як і геноцидна політика, яка сьогодні здійснюється російською федерацією в Україні. Бо методи агресора тоді і зараз – однакові, – написав Стефанчук у Фейсбук.

Сьогодні, крім українського парламенту, лише 17 держав-членів ООН зі 195 країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом.

У середу на саміті в Балі лідери G20 підписали декларацію, яка засуджує агресію Росії проти України.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни