ПВК Редан. Підлітки в Україні почали влаштовувати бійки під впливом субкультури з Росії


ПВК Редан. Підлітки в Україні почали влаштовувати бійки під впливом субкультури з Росії

Фото: Twitter оновлено

У центрі Харкова поліція затримала групу підлітків, які збиралися влаштувати масову бійку. Поліція встановила, що це частина флешмобу, який запустили в Росії, розповів начальник ГУНП на Харківщині Володимир Тимошко.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

“Російські вбивці та мародери запустили флешмоб для підлітків, наслідком якого повинна була стати масова бійка. Поліція оперативно затримала усіх юнаків, які включилися в цю небезпечну гру. Зараз поліція запрошує батьків, з ними зустрічатимуться ювенальні поліціянти й проводитимуть профілактичні бесіди”, – розказав поліціянт у Facebook (пост прихований через стандарти соцмережі).


ПВК Редан. Підлітки в Україні почали влаштовувати бійки під впливом субкультури з Росії

Протягом останніх кількох днів в українських соцмережах з’явилось відео з сутичками між підлітками й в інших містах України, де їх називають ПВК Редан (або Рьодан).

Назва Редан походить з аніме Hunter x Hunter, в якому є злочинне угрупування під назвою Геней Рьодан, або Павуки. У Росії під впливом аніме утворилась субкультура підлітків-неформалів під назвою ПВК Редан.

Вони носять довге волосся та одяг з павуками, як в учасників цього угрупування, влаштовують бійки в торговельних центрах та воюють з іншим кланом, так званими “оффниками” (гопниками).

За даними російських пропагандистських медіа, протягом 24-25 лютого у РФ затримали понад 300 неповнолітніх, яких пов’язують з цією субкультурою, більшість – біля одного з московських торговельних центрів, де вони збиралися влаштувати масову бійку. У деяких вилучили газові балончики, ножі, страйкбольні пістолети.

ОНОВЛЕНО о 20:35. Також бійку попередили в Києві.

“На Печерську завдяки вчасному реагуванню ювенальних поліцейських, аналітиків столичного главку, оперативників та дільничних конфлікт вдалося попередити. Учасників доставили до відділу поліції для встановлення осіб та з‘ясування обставин”, – йдеться в повідомленні столичного управління поліції.

Там вважають, що провокування бійок серед молоді та підлітків може бути частиною російської інформаційно-психологічної операції.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни