птахофабрика у Чорнобаївці перетворилася на місце масового поховання птахів – Новини України

птахофабрика у Чорнобаївці перетворилася на місце масового поховання птахів - Новини України

Фото: t.me/pgo_gov_ua

На великій птахофабриці у Чорнобаївці під час окупації загинула переважна більшість курей. Про це УНН повідомили в Офісі Генерального прокурора.

За інформацією відомства, у березні внаслідок масового обстрілу армією РФ Чорнобаївки одна з найбільших та найсучасніших місцевих птахофабрик залишилася без електропостачання. Через окупацію підприємство не мало можливості годувати птахів та підтримувати санітарний режим, внаслідок чого загинула переважна більшість курей. До початку повномасштабного вторгнення підприємство налічувало понад 4 млн птахів.

– З огляду на те, що внаслідок дій представників країн-агресора могло статися бактеріальне зараження значної території, правоохоронці провели на підприємстві слідчі дії. Під час огляду на території птахофабрики виявлено місце поховання загиблого птаха – котлован завглибшки близько 3 м площею 1880 кв. м Крім цього, виявлено, що частина загиблих курей перебуває у пташниках, – розповіли у прокуратурі.

У відомстві також зазначили, що під час огляду відібрано зразки для з’ясування впливу цієї події на навколишнє природне середовище. Наразі прокурори Херсонської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом екоциду (ст. 441 КК України). Досудове розслідування продовжується.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни