Прикарпатська СБУ викрила екссуддю Маріуполя у роботі на окупантів – Новини Галича

СБУ викрила колишнього суддю Жовтневого районного суду міста Маріуполь на колабораційній діяльності.

Він добровільно, без примусу, зайняв посаду “керівника апарату” у створеному загарбниками т. зв. “приморському районному суді міста Маріуполь донецької народної республіки”, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на СБУ в Івано-Франківській області.

Колаборант обіймає посаду в незаконному судовому органі, створеному на тимчасово окупованій території, з липня 2022 року. На цій посаді займається організацією роботи “суду”, формує його апарат, бере участь у викраденні судових справ із приміщень районних судів міста для їх подальшого “налагодження роботи судів за законодавством днр”.

Одіозний екссуддя й раніше демонстрував прихильність до “руського міра”. У 2014 році його рішення дозволило уникнути відповідальності затриманому СБУ власнику донецької типографії, який друкував для бойовиків бюлетені, військові квитки та газети “Новоросія” й “Донецька республіка”. Суддя випустив його під особисте зобов’язання, після чого фігурант утік та на даний час знаходиться в розшуку.

Наразі екссудді повідомили про підозру у добровільному зайнятті посади в незаконних судових органах, створених на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України. Ця стаття передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

  • До теми: У Нідерландах відбудуться благодійні концерти на підтримку України

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни