Провідна агрокомпанія краю «Ґудвеллі Україна» засіяла 7900 гектарів озимини

ТзОВ «Ґудвеллі Україна» вирощує зернові, бобові та олійні культури на орендованих полях і використовує зерно для приготування кормів. 30 Жовтня, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 79 Ілюстроване фото. Найактивніша діяльність зараз ведеться на полях з кукурудзою

Жнива 2022 року пройшли злагоджено і оперативно, і урожайність по зернових культурах була більше, ніж доброю. Подекуди встановлено рекорди, інформує пресслужба ТзОВ «Ґудвеллі Україна».

В жовтні завершили збір урожаю сої, і попередні цифри вказують на хорошу урожайність також. Паралельно з цими роботами завершили посівну кампанію озимини. Усього засіяли 7900 гектарів. Посіяли озимий ріпак, озиму пшеницю та озимий ячмінь.

Тож, найактивніша діяльність зараз ведеться на полях з кукурудзою. Кукурудза є одним із головних складників кормів для свиней, які провідна агрокомпанія краю виготовляє самостійно. У 2022 році під цю культуру було відведено 2800 гектарів землі в Калуському та Івано-Франківському районах.

Крім кукурудзи на зерно, аграрії «Ґудвеллі Україна» також вирощують кукурудзу для заготівлі зеленої маси для біогазу, та силосу для ферми великої рогатої худоби.

Як відомо, «Ґудвеллі Україна» (Goodvalley Ukraine) — українська аграрна компанія повного циклу, що належить данській Goodvalley і була створена в червні 2004 року. «Ґудвеллі Україна» займається вирощуванням свиней данської генетики Danbred на 7 свинокомплексах і утримує 1 молочну ферму ВРХ (голштино-фризька порода) на Прикарпатті.

Раніше йшлося: щоб зберегти врожай, агрокомпанія задіяла сучасне обладнання.

Довідка. За даними департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації, станом на 13 жовтня поточного року обмолочено 67,4 відсотка зернових і зернобобових культур, намолочено 553,2 тис. тонн зерна при середній врожайності 56,7 ц/га. Зокрема: гречки обмолочено 1,1 тис. га (100%) при врожайності 11,4 ц/га намолочено 1,2 тис. тонн; кукурудзи на зерно обмолочено 12,5 тис. га  (22,6%), при врожайності 60,0 ц/га, намолочено 75,0 тис. тонн.

Продовжується збирання сої та соняшнику. Соняшник аграрії області зібрали з площі 9,5 тис. га (23,2%), намолочено 27,0 тис. тонн насіння при врожайності 28,4 ц/га.

Збирання сої проведено з площі 8 тис. га (16,4%), намолочено 21,2 тис. тонн при врожайності 26,5 ц/га.

Одночасно із збиранням сільськогосподарських культур аграрії продовжують посів озимих культур під урожай 2023 року, яких посіяно майже10 відсотків від прогнозу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни