Прокуратура звернулася до суду через затоплене сховище у Калуші

На Прикарпатті прокуратура через суд зобов’язує балансоутримувачів привести сховища у стан готовності.  26 Жовтня, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 871 Ілюстроване фото. Окремі споруди перебувають в аварійному стані і не можуть використовуватися для захисту громадян

Прокурори скерували до суду позовні заяви про зобов’язання балансоутримувачів привести у стан готовності захисні споруди на території Івано-Франківщини, повідомляє прокуратура Івано-Франківської області.

Підставою для звернення до суду стало встановлення у Калуші та Івано-Франківську фактів незабезпечення готовності споруд цивільного захисту до використання за призначенням.

«Як з’ясувала прокуратура, окремі споруди перебувають в аварійному стані і не можуть використовуватися для захисту громадян. Зокрема, сховище у Калуші взято на облік у 1986 році та вміщає 175 людей, але захисна споруда не готова до використання за призначенням через незадовільний санітарний стан та затоплення.

Здійснення технічного обслуговування цих споруд під час усього періоду їх використання покладено на балансоутримувачів та власників.

Для забезпечення належного захисту життя та здоров’я людей, прокурори вимагатимуть у судовому порядку усунення порушень у сфері цивільного захисту», — повідомляє прокуратура.

Як повідомляє офіційний сайт Калуської міської ради, на території Калуської знаходяться 11 сховищ (це герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів), які призначені для укриття працівників найбільшої робочої зміни суб’єктів господарювання, на балансі яких вони перебувають, інформують “Вікна”.

Також в Калуші наявні 168 найпростіших укриттів, які призначені для  тимчасового укриття мешканців, в основному це підвали житлових будинків.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни