Прокуратура на 48 годин арештувала активи Коломойського – Новини України

Прокуратура на 48 годин арештувала активи Коломойського - Новини України

Фото: REUTERS

НАБУ і САП арештували активи олігарха Ігоря Коломойського у справі про шахрайство та відмиванні грошей. Прокуратура не уточнила перелік активів, але мова йде про 307 юридичних осіб.

– Накладено арешт на частки у статутному капіталі товариств, якими підозрюваний володіє прямо чи опосередковано, у розрізі 307 юридичних осіб, у тому числі акціонерних товариств, розрахунковою вартістю понад 3 млрд грн, а також на майже 1 тис. об’єктів нерухомого майна та понад 1,6 тис. транспортних засобів та суден, – сказано у пресслужбі.

Прокуратура пояснила, що арешт обумовлений необхідністю забезпечити можливість конфіскації або спецконфіскації майна у випадку обвинувального вироку суду у майбутньому. Поки що арешт накладено тимчасово на 48 годин, тому НАБУ та САП подали до Вищого антикорупційного суду клопотання про накладення повноцінного арешту на майно.

Forbes-Україна оцінює статки Коломойського у 835 мільйонів доларів. Олігарх володіє медіахолдингом “Група 1+1”, авіакомпанією “МАУ”, металургійними заводами, Кременчуцьким НПЗ («Укртатнафта»), мережею заправок під різними брендами (найбільші – «Авіас» та ANP), має частку в чотирьох обленерго. Восени 2022 року держава націоналізувала один із ключових активів Коломойського – найбільшого видобувача нафти в Україні «Укрнафту».

Наразі Ігор Коломойський знаходиться в СІЗО. 2 вересня суд арештував олігарха на два місяці і призначив 500 мільйонів гривень застави. Адвокати олігарха сказали, що він не буде платити заставу і чекатиме розгляду апеляції 25 вересня.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни