Фото: meteoagent.com
У суботу, 14 грудня, очікується сонячна активність з К-індексом 2 (зелений рівень), що відповідає слабким магнітним бурям. Проте у неділю, 15 грудня, Сонце буде активнішим – очікується активність з К-індексом 3 (зелений рівень), що теж відповідає слабким магнітним бурям, повідомляє сайт Meteoagent.com.
Впродовж тижня ситуація суттєво не зміниться. Найближча більш-менш сильніша магнітна буря очікується у четвер, 19 грудня. Її потужність становитиме 4 бали, що належить до середніх магнітних бур.
Важливо зазначити, що прогнози магнітних бур можуть змінюватися, оскільки дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години. Тому рекомендуємо регулярно слідкувати за змінами.
Магнітна буря – явище, викликане регулярними спалахами і вибухами на Сонці, в результаті яких виділяється значна кількість сонячної енергії. Вона складається із заряджених частинок (протонів і електронів), які швидко рухаються у різних напрямках, у тому числі до Землі. Коли вони досягають магнітосфери Землі, відбувається активність, яку науковці називають магнітними бурями або сонячними бурями.
Магнітні бурі впливають на атмосферний тиск, через це деякі люди можуть відчувати головний біль, втому та стрес. Не існує спеціальних ліків від магнітних бур, але долаючи симптоми за допомогою звичайних ліків, можна полегшити свій стан.
Спеціалісти попереджали, що у грудні наша планета зіштовхнеться із підвищеною геомагнітною активністю. Ця природна аномалія, пов’язана із сонячними спалахами та викидами корональної маси, викликає збурення у магнітному полі Землі. 27 червня українські вчені на антарктичній станції ім. Академіка Вернадського розповідали, що модернізували геомагнітну обсерваторію. Тепер вона працює на найвищому світовому рівні та готує односекундні дані у новому форматі. Їх використовують для прогнозів геомагнітних бур.