Прикарпатські стрибуни з трампліна пройшли кваліфікацію на Олімпіаді

Два українці точно будуть у топ-50 найкращих.

12 Лютого,
2022,
11:30
Прикарпаття

Переглядів: 225


Ілюстроване фото. змагання продовжаться 12 лютого.

Змагання зі стрибків з трампліна в рамках Олімпіади-2022 продовжилися стартом з великого трампліна. Це передостанній старт для стрибунів на Іграх у Пекіні: попереду на збірні очікують командні змагання, але там Україна представлена не буде, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “Суспільне”.

Тож старт з великого трампліна став останнім на Олімпіаді для трьох українців: Антона Корчука, Євгена Марусяка та Віталія Калініченка.

Для Калініченка він водночас став і першим. Віталій пропустив змагання зі звичайного трампліна, оскільки запізно прилетів до Пекіна — отримував позитивні тести на коронавірус в Європі, його приліт було затримано.

У кваліфікації стрибків з великого трампліна заявлені були 56 спортсменів, потрібно було потрапити у топ-50, щоб пройти в основний раунд змагань та продовжити боротися за перемогу.

І саме Калініченко зміг показати найкращий результат серед українців у кваліфікації — він полетів на 118 метрів, набрав 94.2 очки, що дозволило йому зайняти підсумкове 43-е місце. Також у топ-50 фінішував Євген Марусяк — стрибок на 104 метри, 74.5 очок за політ і 49-е місце. Відповідно, саме ці два українці змогли пройти далі та подолали кваліфікаційний раунд.

17-річний Антон Корчук виконав стрибок лише на 82.5 метри, набрав 25.4 бала та фінішував останнім серед усіх учасників. Йому подолати кваліфікаційний раунд не вдалося.

Один з найбільш дальніх стрибків у кваліфікації показав норвежець Маріус Ліндвік: він полетів на 135 метр, набрав 136.4 бала за оцінками та з першим результатом відібрався до основного раунду.

Змагання продовжаться уже в суботу, 12 лютого. Тоді відбудеться основний раунд змагань — з цієї 50-ки спортсменів топ-30 найкращих потраплять до фіналу. А уже безпосередньо тоді виконуватимуть стрибки за перемогу та медалі Олімпійських ігор. У першому раунді точно виступатимуть два українці.

Що означає цей результат

Формат змагань з кваліфікацією та основним раундом було введено з Олімпіади-2018. Тоді Україна не виступала у стрибках з трампліна. До того змагання проходили в іншому форматі, і лише одного разу українці потрапляли в топ-50.

Найкращим результатом України у стрибках з великого трампліна залишається виступ в Нагано-1998 — Володимир Гливка тоді фінішував 29-м (пробився до фіналу змагань), а Іван Козлов — 36-м. Це єдиний випадок, коли одразу два українці потрапили у топ-50 на олімпійському турнірі зі стрибків з трампліна.

Віталій Калініченко та Євген Марусяк — дебютанти Олімпійських ігор. Марусяк уже виступав у змаганнях на нормальному трампліні, де теж пройшов кваліфікацію та зайняв в основному раунді 47-е місце.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни