Прикарпатські спортсмени вибороли шість золотих нагород на чемпіонаті Європи з таеквон-до

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прикарпатські спортсмени вибороли шість золотих нагород із семи у складі збірної України на 37 чемпіонаті Європи з таеквон-до. Змагання відбувалися у Румунії. За перемогу боролися приблизно 700 учасників. Про це на брифінгу 3 травня Суспільному повідомив старший тренер збірної України з таеквон-до Олег Соловей.

З його слів, такий результат спортсмени показали вперше в історії.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми зайняли третє загальнокомандне місце серед 30 країн. Оце є нереальний здобуток для нас. І четверте місце зайняла збірна Ірландії. У них так само було сім золотих, чотири срібні, але чотири бронзові (в української збірної – вісім). Тобто настільки близько, що ми могли загубити "бронзу". Але ми це зробили. Серед юніорів — ми найкраща країна в Європі. Вибороли перше загальнокомандне місце", — розповідає Олег Соловей.

Старший тренер збірної України з таеквон-до Олег Соловей. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Перше місце в індивідуальному спарингу та перше місце в індивідуальних тулях виборола дворазова чемпіонка Європи — 15-річна Кіра Чекіс.

Дворазова чемпіонка Європи Кіра Чекіс. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Цю перемогу я хочу присвятити ЗСУ та нашій країні. Важким для мене був кожен бій, тому що всі суперниці були сильні. Але, напевно, найважчим був все ж перший. Тому що перший бій — ти розгойдуєшся ще, я тоді змагалася з дівчиною з Німеччини. Дуже сильна суперниця. Я вже з нею билася на одних змаганнях", — каже Кіра Чекіс.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Золоту медаль в особистому заліку у спарингу у ваговій категорії понад 85 кілограмів та 3-тє місце у командному спарингу серед дорослих виборов Артур Кузьмін.

Спортсмен Артур Кузьмін. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Найскладніші поєдинки були з поляками, тому що вони — в рази більші від мене, старші, досвідченіші. Я досить довго психологічно готувався до цих боїв. Налаштувався і виграв", — розповідає Артур Кузьмін.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами тренера Олега Солов’я, через два дні його підопічні вирушать на чемпіонат України, на якому визначать, хто поїде на чемпіонат світу у вересні.

Що відомо про чемпіонат Європи з таеквон-до

У перший день змагань — 26 квітня 2023 року — прикарпатські спортсмени Тимофій Матвійчук та Денис Липовецький вибороли "золото" на чемпіонаті Європи з таеквон-до. Також у розділі командні формальні вправи юніорки національної збірної команди України здобули "срібло".

На другий день змагань прикарпатські спортсменки Анна Сірокваша, Кіра Чекіс та Лідія Приймак вибороли золоті медалі.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни