Прикарпатські правоохоронці розповіли про ефективність блокпостів в умовах воєнного стану

Для виявлення підозрілих людей на усіх в’їздах до області продовжують працювати блокпости, де несуть службу працівники поліції.

Правоохоронці перевіряють документи та автомобілі тих, хто в’їжджає на територію області. Додатково перевіряють всіх підозрілих громадян, які можуть бути причетні до диверсійної роботи, їх передають співробітникам Служби безпеки України, які здійснюють відповідні заходи.

Блокпости Івано-Франківської області перетинають чимало українців, які змушені рятуватися від російських обстрілів та евакуйовуватись до безпечніших регіонів.

Сьогодні блокпости — необхідність для безпеки цивільного населення, зумовлена воєнним станом. Вони слугують захистом від проникнення диверсійно-розвідувальної групи, є протидією правопорушенням та часто виконують функцію превенції, тобто запобіганню злочинам. 

Поряд з тим за 363 дні повномасштабної російсько-української війни на блокпостах найчастіше фіксували кримінальні правопорушення за статтею 263 та статтею 309 Кримінального кодексу України. 

Йдеться про незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами та незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту.

Відповідну статистику журналістці Фіртки надали у Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області.

Поширеними також є адміністративні правопорушення. Зокрема, за статтею 121, статтею 122 частиною першою, статтею 126 та статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Мовиться про порушення водіями правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами, перевищення встановлених обмежень швидкості руху й порушення правил дорожнього руху, керування автівкою без посвідчення водія та керування авто у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Як зазначили працівники поліції, станом на сьогодні ситуація з «побутовою» злочинністю залишається під контролем. Однак, у суспільстві вже подейкують про можливе зростання злочинності в майбутньому у зв’язку з доступом населення до вогнепальної зброї, нестабільною економічною ситуацією чи розбіжностями всередині суспільства.

Більше читайте у матеріалі: Працюють в посиленому режимі: рік повномасштабної війни та воєнного стану очима прикарпатських правоохоронців.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни