Прикарпатські податківці нагадують підприємцям про обов’язок застосовувати РРО або ПРРО. ФОТО

Економіка

Прикарпатські податківці нагадують підприємцям про обов’язок застосовувати РРО або ПРРО. ФОТО

Вчора

Так, днями працівники податкової служби Прикарпаття повідомили підприємців, які здійснюють торгівельну діяльність на вулиці Галицькій в Івано-Франківську, про чинну на сьогодні відповідальність за здійснення такої діяльності без касового апарату та платіжного терміналу.

Зокрема, податківці нагадали, що обов’язкове використання РРО підприємцями спрощенцями 2,3,4 груп, передбачено законодавством уже з 1 січня 2022 року, а за здійснення готівкової торгівлі без видачі фіскального чеку передбачає фінансову відповідальність за перше порушення у розмірі 100 відсотків вартості проданого товару та 150 відсотків за повторне, інформує ДПС в Івано-Франківській області.

Окрім того, податківці інформували, що для розрахунків з покупцями продавець зобов’язаний забезпечити також можливість карткових розрахунків за допомогою банківського терміналу. Відмова покупцю у такому способі оплати передбачає застосування штрафних санкцій у розмірі 8500 тисяч гривень.

Також податківці інформували торгівців, що через збільшений попит на традиційні касові апарати, підприємці можуть скористатись його безкоштовним програмним аналогом, який можна завантажити на офіційному сайті ДПС України з розділу «Програмні РРО».
Oкрім того, податкова служба надає постійну консультаційну допомогу у випадку виникнення питань щодо реєстрації чи встановлення ПРРО.

Працівники податкової служби звернули увагу продавців і на обов’язковість роботодавців офіційного укладення з останніми трудового договору, адже такий документ захищає найманого працівника у разі порушення його прав, а сплата податків за них забезпечить наявність страхового стажу для призначення їм пенсійного забезпечення. Також проінформували, що за використання праці найманих працівників працедавцями з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена адміністративна та дисциплінарна відповідальність.

Податківці також надали інформаційні матеріали щодо особливостей декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році та можливості скористатись податковою амністією.

 Підписуйтесь на нас у Facebook, Тelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни