Прикарпатка втратила понад 100 тисяч, підписавши фейкову петицію

Прикарпатка втратила понад 100 тисяч, підписавши фейкову петицію

73-річна мешканка Надвірнянської громади втратила 135 000 гривень. Жінка перейшла за фішинговим посиланням замаскованим під сайт підписання петиції про присвоєння звання загиблому військовому. 

Про це пише “Галка” з посиланням на поліцію Івано-Франківської області.

Жінка у соціальній мережі «Фейсбук» перейшла за посиланням про підписання петиції стосовно присвоєння звання загиблому військовому. Це посилання було замасковане під фішингове, у якому потерпіла ввела пароль до входу у банківський застосунок. Після чого, з додатком виникли проблеми.

Лише невдовзі заявниця самотужки звернулась до банківської установи. Там і дізналася, що через несанкціонований доступ до її мобільного банкінгу аферисти перераховували 135 000 гривень кількома платежами.

Правоохоронці повідомляють, що у соціальних мережах поширюється нова шахрайська схема, мета якої отримати доступ до акаунтів та банківських додатків користувачів. Громадяни отримують повідомлення з посиланням на фейкові сторінки «Електронних петицій» про нібито «Проголосуйте за петицію щодо присвоєння звання загиблим військовим». 

Щоб не стати жертвою подібної шахрайської схеми, слід дотримуватися кількох простих правил безпеки:

  • в жодному разі не переходьте за посиланнями від незнайомців, навіть з такими важливими проханнями, як підписання петиції;
  • якщо отримали подібне прохання в соцмережах, допомагайте, але будьте обачними. Не переходьте за посиланнями навіть від друзів, адже шахраї можуть зламувати сторінки в соцмережах та писати від їхнього імені;
  • у разі отримання таких повідомлень блокуйте номер, з якого було надіслане СМС-повідомлення, та в жодному разі не переходьте за невідомими посиланнями;
  • щоб підписати петицію, необхідно дійсно авторизуватися, але в жодному разі не через соцмережі.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про Ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

Читайте також: Шахраї під виглядом благодійників: 72-річний пенсіонер зі Снятина втратив понад 59 000 гривень

Теги: поліція Івано-Франківської області
Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни