Прикарпатка розповіла про зцілення після того, як почала вишивати фелони для священників

Софія Климович з Перегінського, що на Прикарпатті, хворіла раком гортані. Ковтати було так боляче, що лікарі припускали: помре голодною смертю. Але після вишивання церковних атрибутів вона одужала. Продовжує вишивати, має зараз навіть помічниць. Зараз кожен свій вишитий хрестик офірує за здоров’я військових. 22 Грудня, 2022, 16:30 Прикарпаття Переглядів: 420 після вишивання церковних атрибутів Софія Климович одужала.

Понад пів тисячі священнослужителів у різних куточках України, Римі, Америці, Дубаї та інших країнах світу одягають фелони, вишиті майстринею Софією Климович з Перегінського, що на Прикарпатті, пише “ГК”.

Жінка розповіла, що вишиванням церковного одягу почала займатися понад 10 років тому, коли хворіла. Зараз вона здорова, з нею разом вишивають ще декілька жительок селища.

“Тоді я тяжко хворіла, — розповідає Софія Юрківна. — Лікарі розводили руками, казали, що медицина безсила перед моєю хворобою. Я почала часто молитися і їздити по монастирях”.

Майстриня розказала про випадок, що трапився з нею в Унівській Лаврі. Вона приїхала дуже раненько, зайшла, а вся святиня була у запалених свічах. Людей ще не було. Тому жінка почала сильно молитися і плакати, просити Бога про зцілення.

У той момент зайшов ігумен і побачив розчулену перегінчанку, розпитав про її тривоги та біль. Священнослужитель порадив почати вишивати церковні атрибути.

“Я вірю, що то була Божа воля і я почала вишивати, — каже майстриня. — Раніше я ніколи не вишивала. Господь дав мені випробування хворобою і Сам же згодом зцілив мене. Лікарі досі дивуються, бо симптомів та ознак хвороби немає”.

Від того моменту в Унівській Лаврі Софія Климович почала вишивати. Вона почала частіше відвідувати намолене місце, а ігумен щоразу вчив жінку техніки вишивання фелонів. Згодом (це була перша робота майстрині) п. Софія вишила фелон для о. Йони. А з часом почалися замовлення не тільки від місцевих священиків, але й з області та України.

Жінка розповіла, що вишила вже понад 500 одиниць церковних атрибутів. Вишила і подарувала фелон для Глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава Шевчука. З його благословення також вишивала ризи для Папи Римського у зеленому кольорі, особливої круглої форми, як у Римі. За словами майстрині, найбільше в попиті фелони так звані бандерівські, вишиті нитками червоного з темно-коричневим кольором.

Вишиті роботи Софії Климович виконані із суворим дотриманням церковних канонів. Вишитий хрест на фелоні, який жінка подарувала Святославу Шевчуку, сам Блаженніший відзначив такими словами: “Багато бачив вишитих хрестів, але цей – особливий. То шедевр”.

Майстриня зазначила, що вишити ризи, фелон досить непросто. Крім майстерності потрібні терпіння і час. Через це у більшості випадків п. Софії допомагають кілька вишивальниць з Перегінського. Пошити фелон може не кожна кравчиня, для цього потрібні вміння та навики.

“Мені 67 років, — говорить жінка. — Свій день починаю і закінчую молитвою. Бог є любов, а вишивка, створена без любові, немає душі. Кожен свій хрестик, який кладу на полотно, офірую за здоров’я військових, за перемогу України. Нехай Всевишній оберігає всіх, хто нині на фронті”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни