Прикарпатка, яка у Facebook виправдовувала росіян, отримала понад п’ять років тюрми

Прикарпатка, яка у Facebook виправдовувала росіян, отримала понад п’ять років тюрми

10 квітня Калуський міськрайонний суд завершив розгляд кримінального провадження щодо 50-річної місцевої мешканки.

Суд визнав її винною за ч. 3 ст. 436-2 КК України та призначив покарання – позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців без конфіскації майна. Про це повідомили у пресслужбі Калуського міськрайонного суду, передає Галка.

Зазначається, що у 17 та 23 березня 2022 року у соціальній мережі жінка виставила дописи, де виправдовувала та визнавала правомірною збройну агресію російської федерації. Під час допиту в судовому засіданні, обвинувачена не визнала своєї вини. Вона вважає висунуте їй обвинувачення безпідставним та надуманим.

Проте не заперечила, що дійсно в березні 2022 року в соціальній мережі Facebook опублікувала ті дописи. Проте вважає, що вона жодним чином не виправдовувала агресію рф проти України і не підривала довіру українців до органів державної влади.

Вже у квітні 2022 року вона видалила ті дописи та почала активно критикувала рф та її спецслужби. Тож просила виправдати її.

Однак суд, розглянувши всі матеріали справи, дійшов до висновків, що її вина доводиться письмовими та речовим доказами поданими стороною обвинувачення і безпосередньо дослідженими в судовому засіданні. Також суд при призначенні покарання враховував, що обвинувачена вчинила тяжкий злочин і її дії становлять велику суспільну небезпеку, бо вчинені в умовах воєнного стану.

Поведінка обвинуваченої під час судового розгляду свідчила про відсутність каяття з її сторони, а окремі її вислови, навпаки, свідчили про негативне ставлення до української влади та народу.  Тому суд прийшов до переконання, що виправлення і перевиховання обвинуваченої не можливе без ізоляції від суспільства і їй слід призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців без конфіскації майна.

Одночасно суд вирішив стягнути 16 612,00 гривень за проведення експертиз. До вступу вироку в законну силу запобіжний захід у виді тримання під вартою обвинуваченій залишено без змін.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни