Прикарпатець Марусяк показав найкращий результат України в історії у загальному заліку Кубка світу зі стрибків з трампліна

Черговий національний рекорд українського стрибуна.

Про це повідомляє Суспільне, передає Фіртка.

Сезон Кубка світу зі стрибків з трампліна завершений. З 30 березня по 2 квітня відбувся заключний етап у словенській Планиці, де пройшли два одиночні турніри та один командний.

Етап у Планиці приніс Україні два національні рекорди. 23-річний стрибун з трампліна Євген Марусяк оновив топрезультат за дальністю польоту, а також став першим українцем в історії, що фінішував у топ-20 – 18-е місце.

18-е місце у Планиці стало останнім результатом Євгена Марусяка у сезоні Кубка світу. А у неділю, 2 квітня, після заключних змагань у Планиці було сформовано остаточний залік сезону.

Як нараховуються очки у загальний залік Кубка світу зі стрибків з трампліна?

У сезоні 2022/23 Кубка світу зі стрибків з трампліну відбулися 32 змагання. На кожному з них спортсмени мали можливість набрати рейтингові очки. Переможець змагання на Кубку світу отримував 100 очок, останнім заліковим є 30-е місце, за яке стрибунам нараховують одне очко.

Євген Марусяк упродовж сезону Кубка світу тричі фінішував у топ-30 заліку. За свої виступи він здобув 21 очко (найбільшу кількість набрав на заключному етапі в Планіці – 13).

  • 18-е місце. Квітень 2023, Планіца – 13 очок
  • 26-е місце. Січень 2023, Кульм – 5 очок
  • 28-е місце. Лютий 2023, Ряшнов – 3 очки

У підсумковому заліку Кубка світу Євген Марусяк розділив 54-е місце з японцем Юкією Сато – бронзовим призером чемпіонату світу-2019 у командних змаганнях. Переможцем став норвежець Халвор Гранеруд, який у сезоні 2022/23 здобув 10 перемог.

Результат Марусяка у загальному заліку Кубка світу зі стрибків з трампліна – найкращий серед українців. Перед цим найуспішнішим для України був сезон 2009/10 – Віталій Шумбарець закінчив його на 68-му місці з 13 очками.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни