Прикарпатець, який вбив знайомого молотком, отримав 14 років тюрми | Новини Галича

Как тюрьма изменяет личность человека - BBC News Україна

Богородчанський районний суд виніс вирок уродженцю Київщини, який скоїв умисне вбивство.

Обвинувачений вчинив умисне вбивство, вчинив незаконне заволодіння транспортним засобом, таємне викрадення чужого майна (крадіжка), незаконне заволодіння транспортним засобом, повторно, пишуть Версії з посиланням на Галичину.

Обвинувачений, будучи раніше судимим Надвірнянським районним судом Івано-Франківської області за вчинення умисного вбивства за ч. 1 ст. 115 КК України, на шлях виправлення не став та вчинив умисні кримінальні правопорушення.

16 вересня 2020 року близько 21:00 хв обвинувачений перебував у будинку свого знайомого у м.Надвірні, де тимчасово проживав упродовж вересня 2020 року. Перебуваючи у приміщенні будинку, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, між чоловіками виник конфлікт, в ході якого останній вирішив позбавити життя потерпілого.

Обвинувачений умисно, цілеспрямовано наніс потерпілому один удар кулаком в обличчя в ділянку носа та один удар молотком в область голови, спричинивши потерпілому забійну рану спинки носа з переломом кісток носа, перелом основи та склепіння черепа, закриту черепно-мозкову травму, від яких той помер на місці.

Після вчиненого умисного вбивства, з метою приховання слідів вчиненого злочину, переніс труп до автомобіля потерпілого марки “Volkswagen T-4”, після чого відвіз труп на берег річки Бистриці Надвірнянської, що в с. Пневі Надвірнянського району, де закопав на березі річки.

Цього ж дня, обвинувачений заволодів двома автомобілями та телефоном потерпілого.

Обвинувачений вину у вчиненні кримінальних правопорушень визнав частково та пояснив, що вину у вчиненні умисного вбивства не визнає, оскільки наміру вбивати не мав, мобільний телефон потерпілого та автомобіль”Volkswagen T-4″ використав з метою приховати вчинене без наміру викрасти їх. В частині пред`явленого обвинувачення щодо незаконного заволодіння транспортним засобом “Mitsubishi Pajero”, вину визнав повністю та фактичних обставин справи в цій частині не заперечував.

Обвинувачений пояснив, що із загиблим знайомий протягом останніх шести років. В кінці серпня – вересні 2020 року він час від часу проживав у потерпілого, з яким ремонтував автомобілі, за що останній платив йому певні кошти. Часто між ними виникали словесні конфлікти, однак такі в бійку не переростали. Крім того, вказував, що в той день потерпілий перебував в стані алкогольного сп`яніння. Показання потерпілої та свідків про те, що останній не зловживав алкоголем, вважає неправдивими, так як він міг випити трохи коньяку до кави. Обвинувачений також зауважив, що потерпілий дозволяв йому користуватись своїми автомобілями.

У вересні 2020 року, у вечірній час вони разом ремонтували автомобіль і між ними виникла сварка через те, що потерпілий звинуватив його у тому, що він неправильно закрутив важіль рульової рейки. За його словами виникла бійка, в ході якої він підняв молоток і наніс один удар потерпілому в область голови. Потерпілий впав на правий бік, був повернутий при цьому ногами до порога вхідних дверей в кімнату.

Він (обвинувачений) намагався зупинити кров, прикладаючи рушник, за кілька хвилин побачив, що чоловік помер. Наміру вбивати останнього не мав, наніс удар автоматично, захищаючись від нього. Швидку допомогу не викликав, оскільки побачив, що потерпілий помер. Зрозумівши, що потерпілий помер, він розгубився, тому виніс тіло з будинку та помістив його в автомобіль “Volkswagen T-4” для того, щоб заховати.

Автомобіль “Mitsubishi Pajero” продав. Гроші використав на власні потреби.

Обвинувачений заявив, що він добровільно вказав працівникам поліції, де знаходилось тіло потерпілого. Також зазначив, що жалкує з приводу того, що сталось, хотів би попросити побаченння у потерпілої.

Свідок суду повідомив, що з потерпілим вони перебували у дружніх стосунках, бачились майже щодня. Йому відомо, що обвинувачений проживав близько 3 тижнів до смерті потерпілого та допомагав йому по господарству, вони разом ремонтували автомобілі.Обвинувачений сказав чоловікові, що дружина вигнала його з дому і він не має де жити. Конфліктних ситуацій між ними в його присутності не виникало, потерпілий всюди брав обвинуваченого з собою, куди б не їхав. Також йому відомо, що загиблий час від часу давав кошти обвинуваченому.

Вина обвинуваченого повністю доведена показаннями потерпілої та свідків, а також зібраними письмовими доказами, які досліджені в судовому засіданні.

Колегія суддів у складі Лесі Рибки, Любомира Битківського, Олега Шишка визнала обвинуваченого винним і остаточно призначила покарання у виді позбавлення волі на строк чотирнадцять років з конфіскацією майна.

Підписуйтесь на канал в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни