Прикарпатців просять повідомляти про ворожі повітряні цілі

«Шахід» літає на малій висоті. В небі виглядає як чорний трикутник. Його розмір – орієнтовно 3 x 3 метри. 08 Листопада, 2022, 12:30 Прикарпаття Переглядів: 204 Радіус ураження уламками від безпілотника – не менш ніж 100 метрів

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації — начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук закликала повідомляти про ворожі повітряні цілі.

«Закликаю жителів нашої області допомагати нашим Збройним Силам України збивати ворожі повітряні атаки за допомогою спеціального застосунку ЄППО», — написала посадовиця.

За допомогою застосунку в режимі реального часу модна передавати через “Дію” інформацію про ракети, дрони чи авіацію. Раніше українці знімали на смартфони ворожі об’єкти у повітрі, однак інформація до військових доходила запізно. Зараз через Дію корисна інформація до протиповітряних сил доходить за 6-7 секунд.

ЗСУ вперше збили крилату ракету завдяки повідомленню у застосунку 22 жовтня на півдні України, інформують “Вікна”.

Іранські дрони, які запускає ворог по території всієї України, мають характерний звук, що нагадує мотор мопеда, бензопилу чи газонокосарку.

«Шахід» літає на малій висоті. В небі виглядає як чорний трикутник. Його розмір — орієнтовно 3×3 метри.

Якщо ви впізнали ці характеристики, одразу:

  • прямуйте в укриття або дотримайтесь в будинку правила «двох стін», якщо укриття далеко. Не залишайтесь в автотранспорті, поблизу адмінбудівель, стратегічних та військових об’єктів, автозаправок;
  • не ховайтесь у під’їздах, під арками на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки;
  • якщо перебуваєте на вулиці та заховатися немає можливості, потрібно впасти на землю в будь-яке заглиблення.

Головне — не збивайте дрони самостійно. Таким чином ви можете нашкодити іншим людям.

Не фотографуйте, не знімайте на відео та не публікуйте в інтернеті політ чи збитий «Шахід», особливо його номер. Це допоможе ворогу перевіряти, наскільки успішно пройшла операція та вирішувати, куди запускати наступний безпілотник.

Повідомити про дрон можна за номером «102».

Що ще варто знати про іранські дрони?

Вони летять до цілі за координатами. Вибухають при ударі об перешкоду, землю або ціль, навіть якщо були пошкоджені у повітрі.

Їхня швидкість — від 100 до 180 кілометрів на годину.

Радіус ураження уламками від безпілотника — не менш ніж 100 метрів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни