Прикарпатців попереджають: електрогенератори — небезпечні

2 грудня в Івано-Франківській обласній державній адміністрації відбувся пресбрифінг за участі голови адміністрації, начальника обласної військової адміністрації Світлани Онищук та керівників обласних поліції, державної служби надзвичайних ситуацій та АТ «Прикарпаттяобленего». 02 Грудня, 2022, 17:30 Прикарпаття Переглядів: 1069 Генератор можна використовувати  лише на відкритому повітрі — жодних гаражів, підсобних приміщень

Однією з тем була ситуація з електропостачанням області. Зокрема, через перебої в електропостачанні дедалі популярнішими стають бензинові та дизельні генератори. Як наслідок — трагічні ситуації, пов’язані з неналежним їх використанням.

За словами начальника управління Державної служби надзвичайних ситуацій в області Володимира Чернецького, неправильне використання генератора може привести до отруєння чи загибелі, інформують “Вікна”.

Зокрема, є небезпека отруєння вихлопними газами: генератор можна використовувати  лише на відкритому повітрі — жодних гаражів, підсобних приміщень тощо. Ризик пожежі й вибуху пов’язаний із використанням легкозаймистих рідин бензину і дизпалива. Відтак генератор слід заправляти якісним пальним і він має бути охолодженим (якщо рідини потраплять на гарячий елемент, може статися загоряння).

Третя небезпека — враження електричним струмом. Генератор обов’язково повинен бути сертифікований, а перед використанням варто проконсультуватися з енергетиком щодо схеми підключення та інших питань.

Раніше йшлося, що на Прикарпатті випарами газу від генератора отруїлися троє жінок та одномісячне немовля.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни