Прикарпатцям пояснили, як розірвати шлюб, якщо відповідач не з’явився в залі суду

Розлучення – процедура із юридичного погляду стандартна і не потребує особливих зусиль.

Пані Мар’яна, що мала статус внутрішньо переміщеної особи, звернулася до бюро по допомогу у розірванні шлюбу, інформує Фіртка з посиланням на пресслужбу Безоплатної правової допомоги.

Річ у тім, що шлюб було зареєстровано на території Автономної Республіки Крим, яка на сьогодні не підконтрольна Україні. Оригінал свідоцтва про укладання шлюбу загубився, і на додачу клієнтка не знала місця фактичного перебування її чоловіка. Та не зважаючи на труднощі, фахівчиня системи БПД взялася за розв’язання цієї проблеми.

Отже, відповідно до вимог законодавства України щодо процесуальних гарантій внутрішньо-переміщеним особам, враховуючи фактичне місце перебування клієнтки на території Покровської міської ради Дніпропетровської області, юристка підготувала позовну заяву про розірвання шлюбу і направила її до Орджонікідзевського міського суду, який відкрив справу та призначив дату розгляду.

Після цього на офіційному вебсайті судової влади України розміщено оголошення про виклик до суду відповідача, з огляду на що відповідач, відповідно до п. 11 ст. 128 ЦПК України вважається таким, що отримав судову повістку.

Відповідач не з’явився до зали судового засідання, але суддя вирішив все одно розглянути справу, спираючись на статтю 24 Сімейного кодексу України, відповідно до якої шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, і примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки та жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім’ю.

“Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя (ст.110 СК України).

Враховуючи, що позивач наполягає на розірванні шлюбу, відповідно відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим», – коментує дії судді головна юристка Покровського бюро правової допомоги (Нікопольський місцевий центр з надання БВПД) Анжела Скорик.

Тож, взявши до уваги ці законодавчі колізії, Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області виніс заочне рішення про задоволення позовних вимог пані Мар’яни у повному обсязі.

Таким чином, клієнтка отримала безоплатну вторинну правову допомогу і залишилася задоволеною.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни