Приблизно 150 представників громад України: в Івано-Франківську організували форум місцевого самоврядування (ФОТО)

В Івано-Франківську приблизно 150 представників органів місцевого самоврядування взяли участь у форумі «Асоціація міст єднає Україну».

Про це інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

У програмі форуму, який організували до 30-річчя Асоціації, – обговорення проблем опалювального сезону, енергозбереження, координація дій в умовах нової хвилі COVID-19 та російської агресії.

«Нам потрібно зробити так, щоб нова хвиля COVID-19 не вдарила знову суттєво по економіці, по здоров’ю громадян. І це також лежить на плечах місцевих громад і міських голів.

Нам потрібна чітка координація. І першорядне завдання – ми повинні бути готовими до можливої агресії проти України. Тому координація наших дій, обмін досвідом, підготовка до територіальної оборони й підготовка кожного з міст на випадок надзвичайних ситуацій – це такі ключові, глобальні пункти нашої програми”, – розповів Віталій Кличко, мер Києва.

Серед учасників форуму були представники й місцевого самоврядування Івано-Франківської, Волинської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків каже, що це можливість обмінятися досвідом із колегами.

читайте також: В Івано-Франківську вперше організували Жіночий Економічний Форум (ФОТО)

«Я тішуся, що сьогодні до нас в Івано-Франківськ приїхали понад 150 голів громад, які представляють різні регіони. Це є дуже важливо щодо спілкування, щодо обміну досвідом, щодо подолання певних проблем.

Для міських голів немає нічого поганого у тому, щоб ми, наприклад, копіювали один від одного якісь хороші речі. Навпаки, це є надзвичайно важливо», – розповів Руслан Марцінків.

Серед питань, які учасники розглянули на форумі, – фінансове забезпечення територіальних громад. Зі слів Руслана Марцінківа, внаслідок реформи децентралізації сума надходжень у бюджет громади зросла. Проте зросли й видатки. Міський голова Івано-Франківська вважає реформу ще не завершеною.

«Ми повинні йти до того, що буде суспільний договір і діятиме, скажімо, та хартія вольностей, яка підписана. Тобто я вважаю, що громади мають чітко знати й планувати свої бюджети, свої видатки не на один рік, а на 5-10 років.

Це може бути тільки тоді, коли буде такий, умовно кажучи, договір – 50% всіх грошей держави залишатиметься на місцях, у громадах. Тоді буде порядок, тоді буде, відповідно, розуміння того, хто за що відповідає, які є повноваження», – сказав Руслан Марцінків.

У межах форуму відбудеться перший етап всеукраїнського відбору до 30-річчя Асоціації міст України «Успішна громада». Також під час форуму працює виставка бізнесу Західного регіону України.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни