Президент заявив, що довіри до Ірану немає і нагадав про збитий МАУ у Тегерані – Новини України

Президент заявив, що довіри до Ірану немає і нагадав про збитий МАУ у Тегерані - Новини України

Україна не довіряє іранській владі щодо постачання дронів-камікадзе Росії, оскільки країна досі не виконала своїх зобов’язань у справі про збитий у Тегерані український літак МАУ. Про це президент Володимир Зеленський в інтерв’ю канадським телеканалам CTV та CBC.

– Я особисто не довіряю керівництву Ірану. Чому? Ви пам’ятаєте збитий літак українських авіаліній і там було дуже багато громадян Канади. Після цього іранське керівництво сказало – “це не ми”. Коли наші фахівці та партнери, зокрема канадці, знайшли деталі, що доводять причетність Ірану, вони визнали, що це було випадково і назвали це історичною драмою, сказавши на рівні лідера, що буде підтримка сімей загиблих. І що вони зробили? Нічого. Вони нічим не допомогли, – заявив Зеленський.

Як зазначив президент, іранська сторона продовжує заперечувати постачання дронів-камікадзе Росії, хоча неодноразово передавала Москві безпілотники.

– Іран продовжує постачати дрони Росії – не один, не два, не п’ять: це не випадковість. Ми знаємо, що замовлення на тисячі йде. Сотні точно передані, – наголосив він.

Йдеться про літак МАУ рейсу PS752 “Тегеран-Київ”,збитий іранськими військовими 8 січня 2020 року. Через кілька хвилин після зльоту борт спалахнув, після чого впав на землю. Жертвами трагедії стали 167 пасажирів та 9 членів екіпажу загинули. Серед них – громадяни України, Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великобританії.

Влада Ірану визнала, що МАУ було збито їх ракетами. У Тегерані заявили, що лайнер був збитий через помилку оператора протиповітряної оборони, який визначив борт як “ворожу мету”.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни