Президент ветував закон, який гальмував відкриття електронних декларацій

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон, який зберігає обмеження щодо електронного декларування. 12 Вересня, 2023, 12:30 Україна Переглядів: 428 Головне зауваження президента — негайне відкриття електронних декларацій Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На думку президента, обмеження неприйнятні, а реєстр електронних декларацій має бути відкритий не через рік, а вже:

“Вранці надійшов із Верховної Ради України закон, який зберігав обмеження щодо електронного декларування. Обмеження неприйнятні. Декларації мають бути відкритими. Одразу. Не через рік. Уже зараз реєстр треба відкривати. Власне, із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко”.

Як повідомляли “Вікна”, Рух ЧЕСНО оголосив законопроєкт №9534 маркерним та проаналізував, хто і як голосував за важливі правки.

Народні депутати провалили ключові поправки до цього  законопроєкту — декларування керівництва Офісу президента, заступників, радників та уповноважених президента, а також поправку про відновлення публічної роботи реєстру декларацій.

Таким чином реєстр НАЗК залишається закритим іще на рік. Законопроєкт, який був одним із ключових вимог міжнародних партнерів, вже у вихолощеному вигляді Рада ухвалила в цілому з 329 голосів “за”. Громадськість вимагала від президента Володимира Зеленського ветувати законопроєкт.

Показово, що 37 нардепів “Слуги народу” (16%) на чолі з головою фракції Давидом Арахамією просто витягли картки і начебто були “відсутні” під час голосування за ключову правку, а ще 55 “слуг” (23%) мали картку в слоті, але просто “не голосували”, але голосували під час розгляду інших питань порядку денного. Серед тих, хто не голосував — народні депутати з Калуша Олег Марусяк і Едуард Прощук.

Нардепка від ВО “Свобода” Оксана Савчук пояснила, чому не проголосувала за відкриття декларацій.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни