Президент Словаччини дозволила 7 громадянам вступити до лав ЗСУ – Новини України

Президент Словаччини дозволила 7 громадянам вступити до лав ЗСУ - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Лідеру Словаччини Зузані Чапутовій надійшло 26 запитів від громадян країни – всі вони просили дозволу для вступу до Збройних сил України. Про це повідомляє “Pravda”.

– Станом на понеділок, 9 січня, президент видала лише 26 рішень, з яких сім – про дозвіл на службу в іноземних військах та 19 – про відмову, – повідомив прес-секретар президента Словаччини Мартін Стрижинець.

Дані про громадян, які мають намір вирушити добровільно захищати Україну, у Словаччині не розголошують із міркувань безпеки.

Згідно із законодавством Словаччини, громадяни країни можуть бути покликані на військову службу в армії іноземних держав, лише отримавши дозвіл президента. Для цього добровольцям необхідно пройти відповідну процедуру.

Водночас у Словаччині передбачено покарання за самовільний вступ до лав іноземних Збройних сил – порушникам загрожує від двох до восьми років в’язниці, а в умовах воєнного стану – від 5 до 10 років ув’язнення. Виняток діє лише для громадян, які мають друге громадянство або проходять службу в країнах НАТО.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни