Президент Німеччини Штайнмаєр прибув до Києва – Новини України

Президент Німеччини Штайнмаєр прибув до Києва  - Новини України

Фото: TOYA SARNO JORDAN/REUTERS

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр зранку у вівторок,  25 жовтня, прибув до Києва. Це перша поїздка Штайнмаєра в Україну після російського вторгнення 24 лютого, повідомляє DW з посиланням на агентство DPA.

До планів Штайнмаєра входить низка зустрічей, у тому числі з лідером України Володимиром Зеленським. Президента Німеччини очікували в Києві ще минулого четверга. Однак візит сказували “через напружену безпекову ситуацію” та бомбардування Києва російськими ракетами і безпілотниками.

За даними агентства, чиновник з офісу Штайнмаєра заявив, що органи безпеки Німеччини та міністерство закордонних справ радили президенту не їхати. Але інші лідери продовжували відвідувати Київ. Так, президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс відвідав українську столицю в той самий день, коли там мав бути Штайнмаєр. 

У травні нинішнього року Штайнмаєр завяив, що Володимир Зеленський відмовився приймати його. Повідомлялось, що президент ФРН хотів приїхати в компанії з головами Польщі та країн Прибалтики. Але відмінив візит після того, як отримав сигнал, що йому будуть не раді. 

Після цього президенти України та Німеччни провели телефонну розмову, під час якої домовились “залишити минуле позаду”.  

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни