Президент Індонезії їде мирити Зеленського й Путіна – Новини України

Президент Індонезії їде мирити Зеленського й Путіна - Новини України

Фото: REUTERS/Віллі Курняван/

Днями президент Індонезії Джоко Відодо відвідає Україну, після чого 30 червня поїде з миротворчою місією до Москви. Він закликає Володимира Путіна не лише до повного припинення вогню, а й до вирішення світової продовольчої кризи, що неможливо без розблокування українських портів та відновлення експорту добрив із РФ.

«Війна має бути зупинена, а глобальні ланцюжки поставок продовольства – відновлені», – наголосив Джоко Відодо. Він хоче закликати президентів Володимира Путіна та Володимира Зеленського «відкрити простір для діалогу».

Індонезія – новий «азіатський тигр»

І голос лідера цієї країни може бути почутий, оскільки ця держава має певну вагу. Недарма Джоко Відодо цього року навіть запросили на саміт «Великої сімки» у Німеччині.

Крім цього, Індонезію називають «новим азіатським тигром», чия економіка демонструє дуже високі темпи розвитку. Ця країна дотримується орієнтованої на експорт моделі індустріалізації та поєднання розвитку високих технологій і економічного розвитку. Індонезія також входить до списку «Групи одинадцяти» – країн з високим потенціалом економіки через їхнє швидке зростання та велику чисельність населення. Індонезія відноситься до категорії найбільш перспективних в економічному плані країн, що розвиваються.

І як результат, Індонезія входить до «Великої двадцятки» – клубу країн з найбільш розвиненою економікою, що активно розвивається. Більше того, ця країна головуватиме і прийматиме у себе на острові Балі саміт G20, який пройде 15-16 листопада 2022 року.

І президент Індонезії Джоко Відодо запросив на нього українського лідера Володимира Зеленського.

– Вдячний за запрошення взяти участь у саміті G20, – підтвердив український лідер.

За Україну, але не зовсім

Але це запрошення аж ніяк не означає, що Індонезія та її керівництво має намір дистанціюватися від Росії. Джоко Відодо також запросив на саміт «Великої двадцятки» і президента Володимира Путіна, і той прийняв запрошення. Росія і так є членом G20, але цього року через агресію проти України світові лідери мають намір бойкотувати її участь у саміті.

Агентство Bloomberg повідомляє, що більшість країн «двадцятки» намагалися умовити Індонезію (головує цього року) не запрошувати на саміт президента Росії Володимира Путіна.

Президент США Джо Байден виступає за виключення Росії з “Великої двадцятки” і вже дав зрозуміти, що не приїде на саміт в Індонезії, якщо там буде президент Путін. Адміністрація США вітає рішення Індонезії запросити на зустріч «Великої двадцятки» президента України Володимира Зеленського, але доки залишається в силі запрошення і диктатора РФ Володимира Путіна, участь у саміті президента США Джо Байдена під питанням.

Окрім цього, президент Джоко Відодо ще у квітні відхилив запит на постачання зброї від президента України.

– Наголошую, що, відповідно до мандату конституції Індонезії та принципів зовнішньої політики Індонезії, забороняється надавати допомогу у вигляді зброї іншим країнам, – заявив президент. Він лише запропонував гуманітарну допомогу Україні.

Також Джоко Відодо виступає проти санкцій на російські добрива.

– Ми повинні акцентувати увагу на тому, що російські поставки не підпадають під санкції, – сказав Джоко Відодо на сесії саміту G7 (цитата з ТАРС). Він закликав налагодити комунікацію з банками, страховими компаніями, перевізниками, «щоб переконати їх у відсутності обмежень на постачання».

Думка експертів

Вадим Карасьов, політолог

– Зустріч Зеленського й Путіна дуже можлива на саміті “Великої двадцятки”. Це обговорили вчора на зустрічі G7 у Німеччині в рамках заяви Зеленського, що він очікує закінчити цю війну до кінця року. Тому найближчими місяцями буде ескалація на фронті, у вересні-жовтні – кульмінація війни. Планується наш великий наступ, щоб посилити переговорну позицію. А у листопаді на саміті G20 саме час для зустрічі Зеленського з Путіним. А потім очікується зниження градуса напруги на фронті та перемир’я. Тому Захід навряд чи блокуватиме саміт “Великої двадцятки”.

Володимир Фесенко, політолог

– Зустріч Зеленського й Путіна під великим питанням. Невідомо, чи поїде туди російський президент. Він знаний своєю параноєю з приводу закордонних візитів. Якби треба було зустрітися там із лідером Китаю Сі Цзіньпіном, то він, можливо, і поїхав би. Або навпаки, він може поїхати туди на зло Заходу, який хоче бойкотувати саміт через його участь.

Що ж до візиту до Індонезії Володимира Зеленського, то його ймовірність ще менша. З початку війни він нікуди не виїжджає, йому треба бути у країні. Він навіть не поїхав на саміт “Великої сімки”, куди його запрошували. Тож ймовірність їхньої зустрічі наразі низька.

Президент Індонезії їде мирити Зеленського й Путіна - Новини України

Джоко — рокер-президент Досьє КП

То хто ж такий самий Джоко Відодо? Він досить яскрава і примітна особистість. Народився він у 1961 році у місті Суракарта у родині яванців. При народженні хлопчик отримав ім’я Мульйоно, однак через те, що дитина часто хворіла, батьки змінили його на Джоко Відодо, де «Відодо» по-яванськи означає здоровий.

Після перемоги на президентських виборах у 2014 році висловив бажання, щоб його називали на прізвисько – Джокові. Президент четвертої за розміром населення країни світу повідомив, що називати його на ім’я Джоко було б незручно, а “пан Відодо або президент Відодо” звучало б дивно. “Президент Джокові, або просто Джокові”, – таку назву воліє президент Індонезії.

Індонезійські ЗМІ з’ясували, що прізвисько “Джокові” дав майбутньому президенту француз, який був його клієнтом, коли Джоко Відодо був бізнесменом та продавав меблі. Іноземець на ім’я Бернар контактував в Індонезії з кількома людьми на ім’я Джоко і запропонував Відодо додати до імені частку “ві” з прізвища, щоб виділитися в їхньому ряді.

Але в дитинстві через бідність батьків він був змушений заробляти на життя, працюючи вуличним рознощиком та вантажником. Навчившись у батька теслярському ремеслу, виготовляв продаж сувенірні вироби, пізніше – меблі. 1985 року закінчив Університет Гаджа Мада за спеціальністю інженера лісового господарства. Після закінчення університету недовгий час працював у державній деревообробній компанії, потім розпочав власний бізнес у цій же галузі. На початку 2000-х років керував великою меблевою фірмою.

2005 року обраний мером Суракарти. Під його керівництвом у місті було проведено масштабні соціально-економічні та адміністративні перетворення. Проведені реформи значно зміцнили реноме міста як на національному, а й у регіональному рівні. У 2012 році він отримав Всесвітню премію для мерів 3-го ступеня за «трансформацію міста, яке страждає від злочинності, до обласного центру культури та мистецтва та міста, привабливого для туристів».

Цього ж року Джокові став губернатором Джакарти. Згодом здобув перемогу на чергових президентських виборах, що відбулися 9 липня 2014 року. За даними журналу The Economist, Джокові любить слухати рок-музику на високій гучності і колись володів гітарою з автографами учасників гурту Metallica.

Одружений. Дружину Джокові звуть Іріана, в їх сім’ї троє дітей – Гібран Ракабумінг, Кахіянг Аю та Каєсанг Пангареп.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни