Президент доручив Залужному допомогти військовим у Бахмуті

Про це йшлося на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних сил України. 07 Березня, 2023, 11:30 Україна Переглядів: 324 Бахмутська битва може серйозно підірвати найкращі сили “Вагнера”, вважають військові аналітики. Фото: Генштаб ЗСУ Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Розглянули ситуацію на оперативних напрямках, у кожній ключовій точці боїв. Доповідали Головком, командувачі, розвідка. Була особлива доповідь щодо ситуації в Бахмуті, навколо міста і більш як годинна розмова. Фактично саме тема Бахмута стала основною для цієї Ставки, йдеться у зверненні Володимира Зеленського.

“Хочу бути відвертим у таких темах. Буває, на жаль, багато різних дезінформаційних повідомлень. Від тих, хто навіть чути не може абсолютно закритих розмов про оборону, але щось стверджує про якісь нібито рішення щодо питань оборони”, — зазначив Верховний Головнокомандувач.

Суспільство має розуміти сенс наших оборонних операцій, правдивий сенс, акцентував Володимир Зеленський.

“Сьогодні (6 березня. — Авт.) на Ставці я прямо поставив питання і командувачу «Хортиці» генералу Сирському, і Головкому Залужному про те, якою вони бачать далі оборонну операцію на Бахмутському напрямку. Чи відійти, чи продовжувати оборону й посилюватись у місті. Обидва генерали відповіли: не відходити й посилюватися. І ця позиція була одноголосно підтримана Ставкою. Інших позицій не було”. 

Президент доручив Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному “знайти відповідні сили, щоб допомогти хлопцям у Бахмуті”.

“Немає такої частинки України, щоб сказати, що від неї нібито можна відмовитись. Немає такого українського окопу, у якому стійкість і героїзм наших бійців були б нібито нецінними”, — додав Головнокомандувач.

Сили оборони України продовжать бої за Бахмут, щоби виснажити елітні підрозділи ПВК “Вагнер”, інформує “УП” за посиланням на Інститут вивчення війни.

В інституті наголошують, що боротьба за Бахмут стала для України стратегічно важливою через склад російських сил, які дислокуються в районі міста.

Зазначається, що у повідомленнях деяких західних медіа нещодавно висловлювалося припущення, що Україна витрачає елітні війська і дефіцитне обладнання в основному на новобранців ПВК “Вагнер”, які є “гарматним м’ясом”. Експерти ISW вважають, що таке зауваження загалом є справедливим, водночас наголошуючи, що резерв російських в’язнів, придатних для бойових дій, не є безмежним, і ліквідація десятків тисяч із них у Бахмуті означає, що їх не використають для більш важливих боїв.

При цьому ISW звертає увагу на те, що російські сили під Бахмутом нещодавно змінили тактику і залучили до бойових дій більш високоякісні спецпідрозділи та елементи регулярних військ.

“ПВК “Вагнер”, як і раніше, ймовірно, використовує ув’язнених для операцій у Бахмуті, хоча і набагато обмеженішою мірою, ніж у попередні місяці, через величезні втрати, яких зазнали новобранці під час лобових атак. Але тепер “Вагнер” кинув у бій ще й своїх найкращих солдатів, і саме їх знищують разом із новобранцями.

Бахмутська битва може серйозно підірвати найкращі сили “Вагнера”. Засновник ПВК Євген Пригожин, судячи з його нещодавніх заяв, мабуть, побоюється, що Міноборони Росії веде битву за Бахмут до останнього бійця “Вагнера”, — зазначає ISW.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни