Президент Чехії подарував Зеленському пістолет

Президент Чехії подарував Зеленському пістолет

Фото: facebook.com/president.gov.ua Президенти Чехії та України Петер Павел і Володимир Зеленський

Український лідер отримав легендарний CZ 75 із серійним номером 22 на знак поваги до героїзму України.

Президент Чехії Петр Павел подарував українському колезі Володимиру Зеленському легендарний чеський пістолет CZ 75. Про це чеський лідер повідомив у Twitter 5 травня. 

“У лютому 2022 року Росія сильно вдарила по стійкості народу України. У боротьбі їм від початку допомагає також чеська зброя. На знак поваги до героїзму України я передав Володимиру Зеленському легендарний CZ 75 із серійним номером 22”, – написав Павел.

Він також додав, що вручений президенту України чеський орден Білого Лева демонструє мужність, з якою Зеленський стоїть на чолі своєї нації.

Президент Чехії подарував Зеленському пістолет

Фото: twitter.com/prezidentpavel

Нагадаємо, у березні минулого року тодішній президент Чехії Мілош Земан оголосив про рішення нагородити українського президента найвищою державною нагородою Чехії – орденом Білого лева.

CZ-75 – один із найвідоміших пістолетів у світі. Був створений у 1975 році братами Йозефом та Франтішеком Коуцьки у місті Угерський Брод. В 1977 році компанія Česká zbrojovka Uherský Brod розпочала його серійне виробництво.

Згодом ліцензію на виробництво пістолета було продано італійській Fratelli Tanfoglio S.N.C. та швейцарській ITM. Пізніше пістолет почали виробляти в Ізраїлі, США та Туреччині.

Конструкція CZ 75 послужила основою для багатьох моделей пістолетів, що випускаються в різних країнах.

Зеленський отримав найвищу нагороду Польщі

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни