Прессекретар президента Чехії одружився з українкою-біженкою – Новини України

Прессекретар президента Чехії одружився з українкою-біженкою - Новини України

Фото: e15.cz

Прессекретар президента Чехії Іржі Овчачек одружився з біженкою з України. Весілля пари відбулося у п’ятницю, 4 листопада, повідомляє чеський таблоїд Blesk.

43-річний Овчачек познайомився зі своєю майбутньою дружиною навесні, коли запропонував їй житло в рамках допомоги біженцям. У жінки є син дошкільного віку.

Повідомляється, що церемонія пройшла у «вузькому колі найближчих друзів»

– Як ми з’ясували, він взяв відпустку з роботи і, за нашою інформацією, вони з новою дружиною перебувають у медовому місяці десь у Чехії. Окрім дружини, за сімейним столом Овчачка також був пасинок дошкільного віку. За нашою інформацією, його нова дружина з України, і вони познайомилися, коли він її поселяв у рамках допомоги біженцям, – повідомило Blesk.

За словами джерел, Мілош Земан весь час знав про весілля і підтримував прес-секретаря.

Овчачек обіймає пост прессекретаря Мілоша Земана з 2013 року. Чехія допомагає Україні від самого початку повномасштабного вторгнення Росії як у військовому, так і гуманітарному плану.

Глава МВС Чехії Віт Ракушан запевнив, що українські біженці, у яких є тимчасовий захист в ЄС, але повернулися до України, можуть приїхати до країн Євросоюзу, щоб перезимувати. Він додав, що до ЄС прибуло близько 4,3 млн українських біженців, але п’ята частина з них вже повернулася додому. У Чехії тимчасовий захист мають понад 450 тисяч українців. Близько 20% з них повернулися до України.

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни