Прем’єр-міністр Чехії закликав не допустити замороження війни в Україні – Новини Галича

Він також наголосив, що Чехія має продовжувати військову та дипломатичну підтримку України.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала на нараді чеських послів заявив, що існує загроза переходу війни Росії проти України до стадії замороженого конфлікту.

Про це повідомляють Ceske Noviny, передає Суспільне.

За словами Фіали, шанси на швидке вирішення війни невеликі і стають дедалі меншими, адже наслідки російської агресії численні, і вони також певною мірою сприяють “нервозності”, яку відчувають у Чехії.

“Навіть на думку низки аналітиків, існує загроза тупикової ситуації і реальність замороженого конфлікту. Я не думаю, що це сценарій, за яким ми повинні лише спостерігати, але ми також повинні зберегти цей сценарій у наших голови і думати про це в наших стратегіях”, – зазначив він.

Він висловив переконання, що Чехія повинна продовжувати свою військову та іншу допомогу Україні, а також підтримувати її інтеграцію до ЄС та НАТО, одночасно готуючись до післявоєнної відбудови країни. А також, що важливо не допустити своєрідної “втоми від тривалої ситуації” щодо війни в України.

  • Фіала запевнив, що Прага надасть максимальну допомогу Україні «не лише тим, що відкриватиме двері», але й переконуватиме інших партнерів з розумінням поставитися до цих амбіцій Києва, а також допомагати проводити реформи.

    До теми: Місяць наводила російські “Гради” і “Шахеди” на Херсон: СБУ затримала агентку РФ

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни