Правоохоронці заарештували “чорного археолога”, який продавав скарби ІІІ ст. – Новини України

Правоохоронці заарештували "чорного археолога", який продавав скарби ІІІ ст. - Новини України

Фото: t.me/pgo_gov_ua

В Україні викрили ” чорного археолога “, який незаконно торгував культурними цінностями ІІІ століття. Про це пише Telegram-канал Офісу генерального прокурора.

За даними слідства, археолог відкопав давнину на території Хмельницької області. Як зазначають фахівці Національного музею України, йдеться про знахідку ІІІ століття. Вона пов’язана з військовою культурою давніх німців у період, коли вони мігрували через територію сучасної України з Північної Європи до Чорного моря.

– Після цього археолог виставив знахідку на продаж в інтернет-аукціоні. Він реалізував артефакти одному із зареєстрованих на ресурсі покупців. Таким чином, знайдений скарб, який має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність, був незаконно присвоєний, – зазначили у прокуратурі.

Відповідно до чинного законодавства України предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави, додали у відомстві.

Під час обшуків за місцем проживання “археолога” було вилучено скарби III століття – пояси готові, 787 монет, наконечники від стріл, а також фрагменти старовинних прикрас на 450 предметів. Наразі правоохоронці встановлюють легальність походження вилучених археологічних предметів. Після проведення експертизи знайдені давнину можуть бути передані на зберігання до музейних фондів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни