“Працювали в бронежилетах, свист над нами був постійний”. Франківські комунальники розповіли, як допомагали херсонцям

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Геннадій Пономаренко

Протягом двох тижнів 24 працівники комунальних підприємств Івано-Франківська розчищали житлові будинки та двори від намулу та іншого сміття, яке нанесла вода після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції на Херсонщині. Про це Суспільному розповів керівник групи, заступник директора житлово-комунальної політики міської ради Геннадій Пономаренко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, комунальникам заважали працювати росіяни, які з лівого берега Дніпра щодня і щоночі обстрілювали Херсон.

"Декілька разів помічали над собою дрони. Я зрозумів, що скупчення людей — воно трошки дало про себе знати. Були випадки, коли ховалися, тому що свист над нами був постійний. Працювали в бронежилетах. У перші дні ще казали: навіщо нам це потрібно, адже трошки важкувато в них робити. Однак вже на другий-третій день ні в кого не виникало питань", — розповідає Геннадій Пономаренко.

Заступник директора житлово-комунальної політики міської ради Геннадій Пономаренко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Окрім житла, франківські комунальники також розчищали дитячий садочок "Сонечко". Перший поверх закладу був повністю у воді, яка залишила по собі бруд і зіпсувала усі меблі.

Працівник комунального підприємства “Управляюча компанія “Комфортний дім” Андрій Король. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Працівник комунального підприємства "Управляюча компанія "Комфортний дім" Андрій Король говорить: це була його третя поїздка в деокуповані регіони України. Раніше він побував на Чернігівщині та Миколаївщині.

Фото: Геннадій Пономаренко

За його словами, херсонці дуже потребують допомоги.

"Підрізали дерева, які після завалів були, забирали гілки, щоб люди могли вільно іти вулицями. На машини попадали дерева, почали гнити. Ми їх збирали. Там роботи — достатньо багато. Я думаю, що ще десь мінімум пів року треба вичищати", — каже Андрій Король.

Фото: Геннадій Пономаренко

Геннадій Пономаренко каже: франківські комунальники, які повернулися з Херсонщини, мають намір ще раз їхати туди.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни